Kokių ginklų dabar labiausiai reikia Ukrainai

Prezidento aplinkoje atskleidė, kokių ginklų dabar labiausiai reikia Ukrainai

Ukrainai reikia tiekti kuo daugiau modernių ginklų ir ji tikisi aktyvaus Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo dalyvavimo sprendžiant šį klausimą.

Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas tai sakė interviu laikraščiui "Tagesspiegel", pranešė spaudos tarnyba.

Pasak Podoliako, Vokietijos kanclerio pareiškimai rodo jo ketinimus keisti santykius su Rusija.

"Vokietija dabar turi eiti kitu keliu, kad suprastų, kokia iš tikrųjų yra Rusija", - sakė patarėjas.

Jis pabrėžė, kad Ukrainai reikia reikia tolimojo nuotolio artilerijos ir daugkartinio paleidimo raketų sistemų, kurios leistų veiksmingai likviduoti priešo logistikos ir aprūpinimo sandėlius.

Be to, pabrėžė Podoliakas, reikia daugiau bepiločių orlaivių.

"Priešlėktuvinės sistemos, tokios kaip IRIS-T, kurias Vokietija paskelbė esanti pasirengusi tiekti, padės geriau apsaugoti mūsų miestus nuo atakų iš oro erdvės.

Jų reikia daugiau, kad apsaugotume bent jau Kijevą, Charkovą, Dnieprą, Nikolajevą ir Odesą", - sakė jis.

Podoliakas paaiškino, kad Ukrainai reikia padidinti šarvuočių skaičių, kad, Rusijai atsitraukus, galėtų judėti giliau į priešo kontroliuojamas teritorijas.

Patarėjas taip pat teigė, kad viena iš priežasčių, dėl kurių buvo nutrauktos derybos su Rusija, buvo okupantų žiaurumai Bučoje.

Pasak jo, Rusija nori šešiems mėnesiams įšaldyti konfliktą, kad į fronto liniją galėtų mobilizuoti naujų karių ir ginklų.

"Jei Vakarai pavargs nuo karo, Rusija vėl smogs iš visų jėgų", - pareiškė Podoliakas.

Jis pabrėžė, kad Ukraina turi stengtis susigrąžinti kuo daugiau okupuotų teritorijų, ypač pietinėje šalies dalyje.

"Kuo daugiau ir greičiau gausime sunkiosios ginkluotės, tuo greičiau galėsime sustabdyti šį karą", - įsitikinęs  prezidento patarėjas.

Ukrainos pergalė bus visų teritorijų grąžinimas į tarptautiniu mastu pripažintas sienas, pridūrė Podoliakas.

Kaip pranešė UNIAN, JAV karinių oro pajėgų vadovybė iškėlė galimybę apmokyti Ukrainos pilotus ir suteikti Ukrainai amerikietiškų atakos lėktuvų A-10 Warthog.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder