Vladimiras Putinas

Putinas leido dar vienai Afrikos šaliai nemokėti skolų

Rusija nurašė 26,7 mln. dolerių skolą Bisau Gvinėjai, dar 940 tūkst. dolerių bus restruktūrizuota. Atitinkami susitarimai paskelbti teisinės informacijos portale.

Bisau Gvinėja buvo skolinga Rusijai 26,1 mln. dolerių paskolų ir 1,5 mln. dolerių už ambasados pastato Maskvoje nuomą.

Pirmuoju atveju Afrikos šaliai daugiau nieko nereikės mokėti. Likę 62 proc. skolos už diplomatinės atstovybės darbą bus grąžinami dalimis pagal skolos grąžinimo grafiką.

Praėjusių metų liepą Bisau Gvinėjos prezidentas Umaru Sisoku Embalo po Rusijos ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimo susitiko su prezidentu Vladimiru Putinu.

Jis sakė, kad jo šalis yra pasirengusi padėti Rusijai įžengti į Afrikos rinkas ir plėtoti bendradarbiavimą naftos gavybos srityje. "Bisau Gvinėja yra patikima partnerė.

Mes esame ne tik draugai - mes esame broliai", - sakė Embalo. Savo ruožtu V. Putinas pavadino jį "brangiu draugu" ir pažadėjo toliau remti Bisau Gvinėją.

Tai ne pirmoji Afrikos šalis, kuriai Rusija atleido skolas. Anksčiau tas pats buvo padaryta Somaliui - jam buvo leista negrąžinti 691 mln. dolerių.

Iš viso Rusija yra nurašiusi 20 mlrd. dolerių skolų Afrikos šalims, praėjusių metų gegužę sakė V. Putinas.

Angolos skola, susidariusi dėl ginklų pirkimo iš SSRS, buvo sumažinta 3,5 mlrd. dolerių, Etiopijos - 5 mlrd. dolerių, Alžyro - 5,7 mlrd. dolerių, Libijos - 4,5 mlrd. dolerių.

Pasaulio banko duomenimis, 2022 m. pabaigoje didžiausi Rusijos skolininkai buvo Baltarusija (8,24 mlrd. JAV dolerių), Bangladešas (5,86 mlrd. JAV dolerių), Indija (3,75 mlrd. JAV dolerių), Egiptas (1,82 mlrd. JAV dolerių), Vietnamas (1,39 mlrd. JAV dolerių), Afganistanas (1,2 mlrd. JAV dolerių), Jemenas (apie 1,2 mlrd. JAV dolerių) ir Serbija (0,92 mlrd. JAV dolerių).

Iš viso užsienio šalys ir jų gyventojai Rusijai skolingi 28,86 mlrd. dolerių.

Tuo pat metu 2022 m. Rusijos Federacija gavo tik 33,8 mlrd. rublių užsienio šalims suteiktų paskolų, pranešė Sąskaitų rūmai.

Palyginti su 2021 m., įplaukos sumažėjo 3,3 karto, o galutinė jų apimtis buvo mažiausia nuo 2012 m. Skolų grąžinimo planas (138,5 mlrd. rublių) buvo įvykdytas tik 24 % - tai yra, į biudžetą nepateko daugiau kaip 100 mlrd. rublių.

Per ateinančius trejus metus Rusijos valdžia planuoja užsienio šalims suteikti paskolų už 1,4 trilijono rublių (15,6 mlrd. JAV dolerių), pranešė "Izvestija".

Finansų ministerija neatskleidžia paskolų gavėjų, tačiau, ekspertų nuomone, tai bus Iranas, Turkija, Baltarusija, Indija, Kinija, Vengrija, Bangladešas ir Afrikos šalys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder