Putinas paaukštino asmens sargybinį iki nepaprastųjų situacijų ministro

Putinas paaukštino asmens sargybinį iki nepaprastųjų situacijų ministro, kai jo pirmtakas mirtinai nukrito nuo 90 pėdų aukščio krioklio, - skelbia 
dailymail.co.uk.

Praėjus keliems mėnesiams po to, kai jo pirmtakas paslaptingai nukrito nuo 90 m aukščio krioklio, Vladimiras Putinas paskyrė savo buvusį asmens sargybinį naujuoju Kremliaus nepaprastųjų situacijų ministru.

Šiandien V. Putino paskirtas 49 metų generolas majoras Aleksandras Kurenkovas yra šeštasis Rusijos prezidento asmens sargybinis, paskirtas į aukštas valstybines pareigas.

Apie Kurenkovo praeitį ir kilmę žinoma nedaug - teigiama, kad jis tarnavo FSB kontržvalgybos agentūroje ir FSO, atsakingoje už aukštų pareigūnų apsaugą.

Buvęs mokyklos mokytojas Kurenkovas, kaip asmens sargybinis, buvęs artimas dabar 69 metų V. Putinui.

Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė: "Putinas jį gerai pažįsta asmeniškai.

Šis pasirinkimas reiškia, kad, valstybės vadovo nuomone, Kurenkovo asmeninės, tarnybinės ir profesinės savybės leis jam eiti šias pareigas. 

Kritikai sako, kad vis labiau paranojiškas Putinas visiškai pasitiki tik tais, kurie įrodė savo lojalumą saugodami jo gyvybę. 

Apie Kurenkovo praeitį ir kilmę, pramintą "žmogumi be veido", žinoma nedaug

Paskutinysis šias pareigas ėjo Jevgenijus Ziničevas, taip pat buvęs Putino apsaugininkas, kuris žuvo nukritęs nuo 90 pėdų aukščio krioklio. 

Archyvų nuotr.

Paskutinis šias pareigas ėjęs žmogus buvo Jevgenijus Ziničevas, taip pat buvęs V. Putino apsaugininkas, kuris mirė nukritęs nuo 90 pėdų aukščio krioklio

Putinas per Ziničevo laidotuves buvo akivaizdžiai sutrikęs ir jo mirtį pavadino "nepakeičiama asmenine netektimi".

Kai kurie analitikai manė, kad V. Putinas ruošė V. Ziničevą, kuris, kaip ir jis pats, kadaise buvo KGB agentas, kaip galimą savo įpėdinį.

Jis jau dirbo FSB direktoriaus pavaduotoju ir antruoju pagal rangą gynybos ministerijoje.

Generolo laipsnį turėjęs Ziničevas, valdant V. Putinui, buvo įspūdingai išaukštintas ir jam buvo siūlomas naujas įtakingas vaidmuo Kremliaus saugumo taryboje.

Profesorius Valerijus Solovėjus "Telegram" kanale teigė: "Iš karto pasakysiu, kad tai buvo ne generolo mirtis, o nužudymas.

Jis mirė ne vienas, kartu su juo mirė dar keli žmonės.

Žmogus, kurį jis tariamai bandė išgelbėti, 63 metų dokumentinių filmų kūrėjas ir operatorius Aleksandras Melnikas, taip pat mirė.

V. Putinas jam po mirties suteikė Rusijos didvyrio garbę.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder