Reuters: Specialusis pasiuntinys Vitkofas pateikė skandalingą pasiūlymą Trampui, kaip „greitai pasiekti taiką Ukrainoje“

(4)

D. Trumpo specialusis pasiuntinys teigia, kad keturių Ukrainos regionų perdavimas Rusijos kontrolei yra „greičiausias kelias į taikos susitarimą“.

JAV prezidento specialusis pasiuntinys Steve'as Whitkoffas )Vitkofas) po susitikimo su Kremliaus derybininku Kirilu Dmitrijevu Baltuosiuose rūmuose surengė pokalbį su Donaldu Trumpu, kurio metu Amerikos vadovui pasakė, kad „greičiausias būdas pasiekti taikos susitarimą“ yra perduoti Rusijos Federacijai Donbaso, taip pat Chersono ir Zaporožės sričių - teritorijų, kurias šalis agresorė bando aneksuoti nuo 2022 m. - kontrolę.

Apie tai rašo „Reuters“, remdamasi šaltiniais.

Nesutarimai Baltuosiuose rūmuose

Kitas specialusis D. Trumpo atstovas, generolas Keithas Kelloggas, nepritarė D. Whitkoffo pasiūlymui, pabrėždamas, kad Kijevas niekada nesutiks su Ukrainos teritorijų perdavimu Rusijos Federacijai.

Agentūra pažymi, kad po susitikimo Baltuosiuose rūmuose JAV prezidentas nepriėmė jokių sprendimų dėl JAV strategijos keitimo.

JAV administracijos pareigūnai vis dažniau nesutaria, kaip išeiti iš aklavietės Ukrainos ir Rusijos derybose.

V. Whitkoffo biuras, Nacionalinio saugumo taryba, Valstybės departamentas, Ukrainos užsienio reikalų ministerija ir Rusijos ambasada Vašingtone neatsakė į prašymus pakomentuoti, patikslino agentūra.

Šaltiniai taip pat teigė, kad A. Whitkoffo sprendimas pakviesti A. Dmitrijevą į savo asmeninius namus vakarienės prieš susitikimą Baltuosiuose rūmuose sukėlė nerimą prezidento administracijoje ir Valstybės departamente.

„JAV pareigūnai vengia kviesti į savo namus Rusijos pareigūnus, turinčius sudėtingų žvalgybos pajėgumų“, - sakė šaltiniai.

Galiausiai vakarienė buvo perkelta ir surengta Baltuosiuose rūmuose.

Europa nemano, kad JAV turi aiškų planą

Tuo tarpu du Europos pareigūnai, kurie neseniai kalbėjosi su JAV administracija, teigė, kad „derybų komandai daromas spaudimas greitai pasiekti rezultatų, o tai kelia susirūpinimą, kad JAV gali sutikti su žingsniais, kurie pakenktų ne tik Ukrainai, bet ir saugumo architektūrai Europoje“.

Pareigūnai, kalbėję su anonimiškumo sąlyga, sakė, kad po diskusijų jie nesijaučia užtikrintai ir nejaučia aiškių galutinių tikslų iš JAV pusės.

Du aukšto rango Vakarų diplomatai, palaikantys ryšius su administracija, sakė: jų nuomone, Vašingtonas neturi „aiškaus plano“, kaip judėti į priekį ir ką daryti, jei Rusija ir toliau stabdys procesą.

Šaltinis: dialog.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.