
Atverkime Smiltynės slėpinius kartu
Smiltynės istorija - tarsi daugiasluoksnis paveikslas, nutapytas vėjo, jūros, marių ir žmogaus.
Pristatyti šį paveikslą ir jo kūrėjus, atverti gilesnius, mažiau žinomus ir įdomius Smiltynės paveikslo sluoksnius - toks yra straipsnių ciklo „Smiltynės slėpiniai“ tikslas.
20 publikacijų ciklas primins skaitytojams įvairius Smiltynės istorijos etapus: nuo smuklės svarbiame pašto kelyje įkūrimo, kovos su smėlio pustymu ir teritorijos apželdinimo, kurorto šlovės, karinės reikšmės įtvirtinimų atsiradimo, Lietuvos jūrų muziejaus iškilimo Kopgalyje.
Šiandien Smiltynė yra UNESCO gamtos ir kultūros paveldu pripažintas Kuršių nerijos nacionalinio parko nuostabus kampelis, garsėjantis balto smėlio paplūdimiais ir pušynais, į kurį klaipėdiečiai ir svečiai sausakimšais keltais plūsta mėgautis saule ir jūra vasarą.
Smiltynė kartu su Kopgaliu yra Klaipėdos miesto dalis, kurioje gyventojų skaičius nesiekia net šimto, adresų - vos kelios dešimtys, kur nėra nei parduotuvės, nei medicinos punkto, bet nekilnojamasis turtas vienas brangiausių Klaipėdoje.
Rengdami straipsnių ciklą „Smiltynės slėpiniai“ keliausime po šiandieninę Smiltynę, iš namo į namą, fiksuosime, kas čia gyvena ir dirba dabar, užrašysime dar gyvus žmonių prisiminimus apie netolimą, tačiau jau blėstančią šios vietovės praeitį, straipsnius papildysime žiniomis iš istorinių šaltinių.
Kviečiame skaitytojus bendradarbiauti ir pasidalinti savo istorijomis apie ir iš Smiltynės. Galbūt jūs pati, pats gyvenate ar dirbate Smiltynėje, o gal čia gyveno jūsų tėvai, seneliai, giminės ar pažįstami, gal turite išsaugoję senų fotografijų iš Smiltynės. Įdomu viskas.
Atverkime Smiltynės slėpinius ir kurkime jos paveikslą kartu.
Susisiekime el. paštu [email protected], mob. tel. 0 655 09680.
Rašyti komentarą