Kariai

Rumunija prie sienos su Ukraina pradėjo statyti karo slėptuves

Rumunija pradėjo statyti betonines slėptuves šalies pietryčiuose, kur praėjusią savaitę buvo rastos kelių Rusijos bepiločių orlaivių nuolaužos, pranešė Gynybos ministerija.

Dvi slėptuvės bus įrengtos Plauru kaime, esančiame priešais Ukrainos Izmailo uostą.  Jos bus 9,6 m ilgio, 2 m pločio ir 1,5 m aukščio. 

Statybose dalyvavo penkiasdešimt Rumunijos inžinerijos brigados karių.

Darbai vykdomi vadovaujantis Nacionalinio nepaprastųjų situacijų komiteto sprendimu, kuriuo nuspręsta imtis priemonių, kad būtų apsaugoti gyventojai, esantys "netoli Ukrainos konflikto zonos".

Anksčiau Rumunijos gynybos ministras Angelas Tilvaras nurodė sustiprinti saugumo priemones, padidinti stebėjimo postų skaičių ir organizuoti daugiau patrulių šalies pietryčiuose.

"Mūsų naudojama įranga, galinti aprėpti šią teritoriją, tebėra veikianti ir jai įvesta padidinta parengtis", - pažymėjo jis.

Per Rusijos atakas prieš Ukrainos uosto infrastruktūrą Rumunijoje nukrito keli bepiločiai orlaiviai.

Apie pirmąjį tokį incidentą Kijevas pranešė rugsėjo 4 d. Iš pradžių Rumunijos gynybos ministerija viską neigė, bet vėliau pripažino, kad rado dronų fragmentų, "panašių į tuos, kuriuos naudoja Rusijos kariuomenė".

Rugsėjo 9 d. agentūra pranešė apie naują panašią išvadą.

Po to respublikos prezidentas Klausas Iohannisas pareiškė, kad "įvyko visiškai nepriimtinas įsibrovimas į suverenią Rumunijos, NATO valstybės narės, oro erdvę, keliantis realų pavojų Rumunijos piliečių saugumui".

Apie incidentą buvo pranešta Šiaurės Atlanto aljanso vadovybei.

Rumunijos užsienio reikalų ministerija taip pat iškvietė Rusijos reikalų patikėtinę Jeleną Kopniną: ji pareiškė protestą dėl to, kad dronas pažeidė šalies oro erdvę.

Be to, Bukareštas pareikalavo, kad Maskva "nutrauktų išpuolius prieš Ukrainos gyventojus ir infrastruktūrą, įskaitant tuos, kurie kelia grėsmę Rumunijos piliečių saugumui".

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder