Rusai bus kalinami už kai kurių populiarių dekoratyvinių gėlių auginimą sodybose

(2)

Už draudžiamų augalų, tarp jų ir taip populiarių tarp sodybų gyventojų trispalvio hipomėjaus auginimą sodo sklypuose rusams gali grėsti baudžiamoji atsakomybė, priminė Valstybės Dūmos deputatas nuo „Vieningosios Rusijos“ Nikita Čaplinas.

Kad išvengtų neigiamų pasekmių, jis rekomendavo piliečiams tokius augalus iškasti.

„Kai kurie daržininkai juk ir nežino, kaip atrodo ta pati hipomea, jos šimtai rūšių“, - sakė deputatas pokalbyje su „RIA Novosti“.

Čaplinas pridūrė, kad kai kurie draudžiami augalai istoriškai auga tam tikrose vietovėse, todėl tokiose vietose policija paprastai įspėja apie būtinybę juos sunaikinti iki tam tikros datos.

„Kartais pagal kaimynų skundus atliekami gėlynų patikrinimai dėl aguonų auginimo, iš kurių ne visos šiandien yra narkotinės medžiagos“, - sakė jis. 

Vasario mėnesį ministras pirmininkas Michailas Mišustinas į narkotikų, kuriems taikoma valstybės kontrolė, sąrašą įtraukė keletą sodininkų pamėgtų augalų.

Į naująjį sąrašą įtrauktas trispalvis hipomėjus, kurį rusai dažnai augina dėl spalvingų žiedų. buvo uždrausta, nes jos sėklose yra toksiškos medžiagos ergino, kurio apyvarta uždrausta galiojančiais Rusijos Federacijos teisės aktais.

Rusams gresia administracinė atsakomybė už ne daugiau kaip dešimties hipomea krūmų auginimą.

Augalo auginimas didesniu mastu yra baudžiamasis nusižengimas, už kurį gresia maksimali aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder