Rusai treniruojasi sunaikinti pasaulį

Rusijos ginkluotosios pajėgos per pratybas Kaliningrade, Maskvos duomenimis, imitavo puolimą branduolinį ginklą galinčiomis nešti raketomis.

Apie 100 karių imitavo mobilių balistinių raketų sistemų „Iskander", galinčių paleisti branduoliniais užtaisais ginkluotas raketas, „elektroninį startą", vakar pranešė Gynybos ministerija Maskvoje.

Ginkluotosios pajėgos, šiais duomenimis, mokėsi atakuoti įsivaizduojamo priešo karinius taikinius bei reaguoti į atsakomąjį smūgį.

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nuo karinės operacijos Ukrainoje pradžios ne kartą leido suprasti, kad yra pasirengęs panaudoti Rusijos taktinį branduolinį ginklą.

Vasario pabaigoje Rusija savo branduolinėse ginkluotosiose pajėgose paskelbė padidintą parengtį. Kremliaus šeimininkas, be to, įspėjo dėl „žaibiško" keršto, jei Vakarai tiesiogiai įsikiš į Ukrainos konfliktą.

Anot stebėtojų, Rusijos valstybinė televizija praėjusiomis dienomis mėgino priimtinesniu visuomenei padaryti branduolinio ginklo panaudojimą.

„Jau dvi savaites mes iš savo televizijos stočių girdime, kad reikia atidaryti branduolinių raketų šachtas", - antradienį sakė Rusijos žurnalistas ir Nobelio taikos premijos laureatas Dmitrijus Muratovas.

Archyvų nuotr.

Nobelio taikos premijos laureatas Dmitrijus Muratovas sakė, kad Rusijoje kryptingai siekiama paveikti visuomenės nuomonę, režimui siekiant panaudoti branduolinį ginklą. EPA-Eltos nuotr.

Dar anksčiau rusų propagandistai kone kas dieną rėkė kaip visą Ameriką pavers „radioaktyviais pelenais".

Šiuo metu jie savo piliečiams skelbia, esą vargšę Rusiją puola NATO ir ji priversta kariauti ne su Ukraina, o su visais „kolektyviniais Vakarais". Šiais kliedesiais yra tikinčių net Lietuvoje.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius BUTKEVIČIUS:

Šiandien niekas neturi teisės galvoti, kad tai yra tik gąsdinimas bei koks nors tuščias rusų žvanginimas ginklais. Šiandieninis pasaulis tapo naujo ir labai rimto susidūrimo arena, todėl į viską, kas vyksta Karaliaučiaus srityje, ypač mes su lenkais turime žiūrėti ypač dėmesingai ir akylai.

Archyvų nuotr.

Neseniai citavau vieną žydę ir dabar tenka vėl kartoti: „Jeigu kas nors grasina, kad tave užmuš, tikėk juo..."

Todėl mes turime veikti, pasikliaudami prielaida, kad tai yra tikra.

O ką tai reiškia? Tai reiškia, kad Lietuvos disponuojami politiniai „instrumentai" turi aliarmuoti dėl tokios situacijos ir šiam reikalui reikia apjungti visas sąjungininkų NATO bei ES pajėgas, siekiant maksimaliai kontroliuoti priešiškos valstybės Rusijos veiksmus.

Kitas dalykas - būtina spartinti visus karinius pasiruošimus, ypač dėmesingai užsiimti civilinės saugos reikalais.

Deja, nieko panašaus, bent jau lietuviškoje tikrovėje, nematyti...

Tai leidžia manyti, kad valdžioje turime arba Lietuvos priešus, arba idiotus, nors gali būti, kad šie du faktoriai tiesiog sutampa...

Respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder