Rusija neigia antrą mobilizacijos bangą

Rusijoje, Kremliaus teigimu, nevyksta sustiprinta rezervistų mobilizacija.

„Naujos bangos nėra“, - trečiadienį žiniasklaidai sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Taip jis reagavo į kai kurių regioninės valdžios atstovų pareiškimus, kad sustiprintas karinės patirties turinčių vyrų šaukimas į kariuomenę, rašo agentūra „Reuters“.

D. Peskovas paragino žurnalistus pasiteirauti tiesiogiai atskirų gubernatorių, ką jie turi omenyje, kalbėdami apie sustiprintą rezervistų šaukimą. Dviejų Rusijos regionų atstovai šią savaitę pareiškė gavę naujus įsakymus dėl mobilizacijos. Rostovo gubernatorius teigė sulaukęs „naujo nurodymo dėl mobilizacijos“.

Kursko regiono vicegubernatorius pareiškė, kad nustatytas „antras“ mobilizacijos tikslas.

Tai pakurstė būgštavimus, kad galima antroji šaukimų banga. Dešimtys tūkstančių rusų jau pabėgo į užsienį, kad išvengtų mobilizacijos.

Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, per pirmąsias savaites nuo prezidento Vladimiro Putino paskelbtos dalinės mobilizacijos jau pašaukta per 200 000 rezervistų.

Konkretaus skaičiaus V. Putinas savo dekrete neįvardijo.

Pasak gynybos ministro Sergejaus Šoigu, norima pašaukti 300 000 karinės patirties turinčių vyrų, kurie bus nusiųsti kariauti į Ukrainą.

Kiek Rusijos karių nuo karo pradžios žuvo arba buvo sužeisti Ukrainoje, vyriausybė Maskvoje neskelbia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder