Elvyra Nabiulina

Rusija pagrasino sankcijomis "draugiškoms šalims" už atsisakymą priimti "Mir" korteles

Rusija "kraštutiniu atveju" gali imtis atsakomųjų priemonių prieš šalis, kurios blokuoja mokėjimo sistemos "Mir" kortelių veikimą, trečiadienį kalbėdama Valstybės Dūmoje pareiškė Centrinio banko vadovė Elvira Nabiullina.

"Sankcijos mūsų finansų sektoriui nesiliauja, jos intensyvėja", - pareiškė ji. - Ir nepaisant šių sankcijų, mes tęsiame dialogą su draugiškomis šalimis dėl infrastruktūros išsaugojimo ir plėtojimo bei alternatyvių sprendimų paieškos" (cituoja Reuters).

Pasak Nabiullinos, Rusija šalims partnerėms aiškina, kad jos suinteresuotos, jog "Mir" toliau veiktų: rusų turistams reikia rusiškų kortelių, taip pat migruojantiems darbuotojams, kurie savo uždarbį perveda į gimtąją šalį.

Nepaisant to, atsakomosios sankcijos - draudimai ir apribojimai - yra "teoriškai įmanomos", sakė Nabiullina.

"Tačiau manau, kad jos turėtų būti vertinamos kaip kraštutinės priemonės šalims, jei jos nesielgia konstruktyviai ir nesistengia rasti sprendimo ir kokių nors alternatyvių mechanizmų", - pridūrė ji.

Netrukus po Krymo aneksijos pradėjusiai veikti ir daugiau kaip 130 mln. plastikinių kortelių turinčiai sistemai "Mir" vasario mėn. buvo taikomos JAV sankcijos, po kurių dauguma Armėnijos, Kirgizijos ir Kazachstano bankų atsisakė su ja dirbti.

Kovo pabaigoje "Mir Pay" mobilioji programėlė (OS) buvo pašalinta iš "Android Google Play" parduotuvės.

Tuo pat metu "Samsung" paskelbė, kad nuo balandžio 3 d. naudotojai negalės naudoti ir pridėti "Mir" kortelių prie "Samsung Pay", o Kinijos mokėjimo sistema "UnionPay" užblokavo bendrų prekių ženklų kortelių "MIR-UnionPay" darbą už Rusijos ribų.

Toliau "Mir" gali atsisakyti Tadžikistano ir Baltarusijos bankai, "Kommersant" sakė šaltinis bankų rinkoje. 

Baltarusijos sistema "Belkart" ir Tadžikijos "Korti Milli" yra sudarę sutartis dėl Nacionalinės mokėjimo kortelių sistemos (NPCS) - 100 proc. antrinės Rusijos centrinio banko įmonės, atsakingos už MIR aptarnavimą ir išdavimą - veiklos.

JAV iždo departamentas įtraukė NPCS į juodąjį sąrašą, todėl Baltarusijos ir Tadžikistano mokėjimo sistemos artimiausiu metu taip pat gali nutraukti santykius, mano "Kommersant" šaltinis: šių šalių bankai vis dar išduoda tarptautinių mokėjimo sistemų korteles, kurios taip pat aktyviai lobizuoja, kad NVS šalių bankai negalėtų dirbti su MIR kortelėmis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder