Jis pažymėjo, kad minimali šio stipraus gėrimo butelio kaina šalies parduotuvėse yra 300 rublių, o nelegalioje rinkoje - 100 rublių.
"Pagaminkite degtinę elgetoms - socialinę degtinę, masinę degtinę, vadinkite ją kaip norite - už 100 rublių, ir nelegalaus alkoholio pardavimo problema bus išspręsta", - sakė A. Drobizas.
Pasak jo, "kiekvieną dieną" Rusijoje randama pogrindinių alkoholinių gėrimų gamybos fabrikų ir nelegalių prekybos taškų.
Tačiau, atsižvelgiant į aukštas šių produktų kainas, kovoti su nelegalia rinka ekonominiais metodais beprasmiška, kol minimalaus darbo užmokesčio lygis šalyje nesieks 35-40 tūkst. rublių, sakė Drobizas.
Šiuo atžvilgiu jis ragino imti pavyzdį iš Europos, kur legalus alkoholis prieinamas visiems be išimties gyventojų sluoksniams: pavyzdžiui, daugelyje ES šalių butelį vyno galima nusipirkti už 1-1,5 euro, o bedarbio pašalpa siekia 700-800 eurų.
Audito ir konsultacijų tinklo "FinExpertiza" duomenimis, 2023 m. stipriųjų gėrimų pardavimai Rusijoje padidėjo iki 7,2 litro vienam gyventojui ir pasiekė didžiausią per pastaruosius septynerius metus lygį.
Tuo pat metu populiariausia yra degtinė: jos suvartojama 5,3 litro vienam asmeniui per metus.
Rosalkogoltabakkontrol taip pat patvirtino, kad 2023 m. alkoholio pardavimai Rusijoje augs.
Neįskaitant alaus, sidro ir midaus, rusai parduotuvėse nupirko 229,5 mln. dekalitrų (2,3 mlrd. litrų) tokių produktų, t. y. 4,1 proc. daugiau nei rekordiniais 2022 m.
Prasidėjus karui su Ukraina, Rosstat užfiksavo, kad padaugėjo rusų, kuriems diagnozuota priklausomybė nuo alkoholio.
Iš viso nustatyta 54,2 tūkst. tokių pacientų. Iš jų alkoholine psichoze (lydima haliucinacijų, miego sutrikimų ir kitų simptomų) - 12,9 tūkst. žmonių.
Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Michailas Muraško pažymėjo, kad beveik kas ketvirtas Rusijos ligoninėse gydomas pacientas turi sveikatos problemų, susijusių su alkoholio vartojimu, o Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, kuriais rėmėsi Valstybės Dūma, daugiau nei ketvirtadalis nusikaltimų šalyje padaromi alkoholinio apsvaigimo būsenoje.
Gruodžio mėnesį vyriausybė patvirtino alkoholio vartojimo mažinimo iki 2030 m. koncepciją.
Numatoma, kad per šešerius metus rusai vidutiniškai išgers ne daugiau kaip 7,8 litro etanolio per metus, o tai atitinka tris su puse litro degtinės butelius per mėnesį.
Šiuo metu šis rodiklis yra 8,9 litro per metus, o tai atitinka beveik keturis butelius per mėnesį.
Rašyti komentarą