Areštas

Rusijoje įtariamiesiems, kaltinamiems iššvaisčius milijardus, skirtus neperšaunamoms liemenėm, areštuotos sąskaitos, verslo centras ir žemės sklypai

Teismas nurodė areštuoti asmenų, įtariamų pasisavinus du milijardus rublių, skirtų Gynybos ministerijos neperšaunamoms liemenėms, turtą ir sąskaitas, praneša "Kommersant", remdamasis informuotais šaltiniais.

Tyrimo duomenimis, "Piket Group of Companies LLC" vadovybė lėšas, skirtas 20 tūkst. neperšaunamų liemenių karo prieš Ukrainą dalyviams įsigyti, panaudojo kelių įmonių ir verslo centro Maskvoje akcijoms ir akcijų paketams bei žemės sklypams Maskvos priemiestyje įsigyti.

Be to, biudžeto pinigai buvo pervesti į dvi dešimtis privačių sąskaitų. Būtent šį turtą ir sąskaitas teismas areštavo. 

Gavusi pinigus, "Piket Group of Companies LLC" tiekė kariniam departamentui nekokybiškas liemenes, kurios neatitiko sutarties sąlygų.

Dabar Tyrimų komitetas planuoja apkaltinti bendrovės generalinį direktorių Andrejų Jesipovą, finansų direktorę Viktoriją Antonovą, taip pat saugumo tarnybos vadovą Michailą Kalčenką pinigų plovimu.

Visi trys kaltinamieji nuo balandžio pradžios yra sulaikyti.

Iš paskelbto teismo sprendimo teksto matyti, kad A. Jesipovas teismo proceso metu pareiškė, jog byla prieš jį buvo sufabrikuota.

Tai ne pirmas pastaruoju metu kilęs korupcijos skandalas, susijęs su Gynybos ministerija.

Balandžio 23 d. buvo sulaikytas gynybos viceministras Timūras Ivanovas, kaltinamas kyšių ėmimu itin stambiu mastu (Baudžiamojo kodekso 290 straipsnio 6 dalis).

Tyrimo duomenimis, jis padėjo rangovams gauti sutartis iš Gynybos ministerijos mainais į nemokamus statybos ir remonto darbus jų objektuose.

Paslaugų kaina galėjo siekti 1 mlrd. rublių. Dabar Ivanovui gresia nuo 8 iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė. Teisme jis atsisakė pripažinti savo kaltę.

2022 m. Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondas paskelbė tyrimą dėl Ivanovo ir jo buvusios žmonos Svetlanos Zacharovos gyvenimo.

Medžiagoje, be kita ko, buvo teigiama, kad pora atostogoms užsienyje ir įvairioms prabangos prekėms išleido šimtus tūkstančių eurų, o sąskaitas už juos apmokėdavo kiti asmenys ir įmonės.

Turto iššvaistymo atvejų Gynybos ministerijoje pasitaikė ir anksčiau.

Pavyzdžiui, praėjusią vasarą teismas pripažino buvusį ministerijos valstybinių pirkimų departamento vadovą Sergejų Kušnarevą kaltu pasisavinus daugiau kaip 323 mln. rublių.

Tyrėjai nustatė, kad pareigūnas sudarė sutartis su viena iš valymo įmonių užaukštintomis kainomis, dėl to jam pavyko pasisavinti tokią įspūdingą sumą.

Dėl to teismas nuteisė A. Kušnarevą ketverius metus kalėti. Tačiau bausmės vykdymas buvo atidėtas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder