JAV į orą pakėlė retus žvalgybinius lėktuvus

Rusijos branduolinių ginklų šnipinėjimui: JAV į orą pakėlė retus žvalgybinius lėktuvus "Cobra Ball

Rugsėjo 24 d. naktį JAV į dangų pakėlė vieną iš retų unikalių šalies lėktuvų RC-135S "Cobra Ball", skirtų tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) skrydžiams sekti. Remiantis flightradar24 svetainės duomenimis, "Cobra63" skrido virš Aliaskos.

Iš viso JAV karinėse oro pajėgose naudojami trys tokie orlaiviai. Du iš jų buvo virš Aliaskos teritorijos, netoli sienos su Rusijos Federacija.

"Telegram" kanalo "Ukraine 24/7" duomenimis, visi trys orlaiviai buvo virš JAV teritorijos, du iš jų "Cobra63" ir "Cobra61" - virš Aliaskos netoli sienos su Rusijos Federacija, vienas - centrinėje JAV dalyje.

Remiantis flightradar informacija ir pranešimu, vienas Cobra61 pildė degalus Aliaskoje.

Atkreipkite dėmesį, kad šiuo metu visi trys orlaiviai tikriausiai jau nusileido, nes radaruose jų jau neįmanoma aptikti.

"Cobra Ball" orlaivis

Paskutinį kartą orlaivis skrido 2022 m. balandžio pabaigoje, kai Rusija iš Plesecko kosmodromo Archangelsko srityje bandė savo ICBM "Sarmat".

"Drive" pranešė, kad du tokie lėktuvai paskui išskrido į Aliaską stebėti, kaip "atvyksta" atskirtos raketos kovinė galvutė su atskirais nukreipimo įrenginiais į Kuros poligoną Kamčiatkoje.

Kas žinoma apie orlaivį RC-135 "Cobra Ball"

RC-135 - tai didelių strateginių žvalgybos lėktuvų, kuriuos XX a. septintajame dešimtmetyje gamino amerikiečių bendrovė "Boeing", šeima.

Jis dalyvavo visose karinėse operacijose, kuriose dalyvavo JAV kariuomenė, įskaitant Vietnamą, Jugoslaviją ir Iraką.

2021 m. gruodį "RC-135 Rivet Joint" atliko pirmąjį skrydį virš Ukrainos ir danguje praleido daugiau nei 6 valandas, skraidydamas virš įvairių teritorijų.

Be to, yra žvalgybinio lėktuvo variantas - RC-135V/W.

JAV karinėse oro pajėgose jis naudojamas nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio pabaigos ir yra pagrindinis antžeminių, jūrinių ir oro radiacijos šaltinių radijo ir radijo žvalgybos orlaivis.

Šis orlaivis naudojamas kovai su priešo aviacija ir priešlėktuvinės gynybos sistemomis.

RC-135V/W atlieka visų priešo priešlėktuvinės gynybos priemonių (įskaitant naikintuvus-perėmėjus ir SAM) ir orlaivio radijo ryšio tinklų bei avionikos žvalgybą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: focus.ua

Sidebar placeholder