Rusijos Federacija jų atsisakė: Ukraina pirmą kartą skelbia pasidavusių okupantų pavardes
(8)Visų pirma tai pirmas kartas, kai Ukraina skelbia rusų karių, kurių Rusijos Federacija nenori grąžinti į tėvynę, pavardes.
Sąraše pateikiamos 200 Rusijos kariškių pavardės ir jų gimimo datos.
Taigi, jauniausiam karo belaisviui tik neseniai sukako 19 metų.
Vyriausiam Rusijos Federacijos karo belaisviui yra 60 metų.
Apskritai vidutinis karo belaisvių amžius yra apie 39 metus.
Koordinacinio štabo projekte dėl elgesio su karo belaisviais pažymima, kad atsisakydama keistis kariais Rusija pažeidžia savo pačios kariuomenės nuostatus.
Jie atkreipė dėmesį į Rusijos ginkluotųjų pajėgų vidaus tarnybos statuto 23-iąją pastraipą, kurioje teigiama, kad Rusijos vadai ir viršininkai privalo imtis priemonių paleisti savo karius pagal tarptautinę humanitarinę teisę.
Pranešama, kad valstybinis projektas yra pasirengęs sistemingai skelbti į nelaisvę patekusių Rusijos kariškių, kurių grąžinimo Rusija atsisako leisti, pavardes.
Priminsime, kad dar spalio 13 d. Ukrainos žvalgybos tarnyba pareiškė, kad Rusija nevertina Ukrainoje į nelaisvę patekusių savo karių gyvybių.
Pavyzdžiui, net kai Ukraina pirmoji pasiūlė perduoti Rusijos Federacijai sunkiai sergančius ar sužeistus okupantus - jie atsisakė paimti visus žmones.
GUR atstovas Andrijus Jusovas pažymėjo, kad Ukraina yra pasirengusi perduoti į nelaisvę patekusius Rusijos kariškius mainais už Ukrainos kariškius.
Tuo tarpu Ukrainos žurnalistai parodė, kokiomis sąlygomis Ukrainoje laikomi okupantų belaisviai. Taigi, sužeistieji turi galimybę gauti medicininę pagalbą, laisvalaikiu Rusijos Federacijos karo belaisviai gali sportuoti sporto aikštyne.
Be to, okupantai turi galimybę dirbti ir už tai gauti atlyginimą. Visus uždirbtus pinigus jie gali išleisti stovyklos parduotuvėje.
Nuotrauka: Projektas "Noriu gyventi"
Nuotrauka: Projektas "Noriu gyventi"
Nuotrauka: Projektas "Noriu gyventi"
Nuotrauka: Projektas "Noriu gyventi"
Rašyti komentarą