Aleksejus Navalnas

Rusijos regionuose pradėta bausti už ekstremizmo simboliu laikomos Navalno pavardės naudojimą

Teismai mažiausiai keturiuose Rusijos regionuose pavardę "Navalnas" prilygino ekstremistinės organizacijos simboliams, praneša žmogaus teisių grupė "Pirmasis skyrius", cituodama nutarimus administracinių teisės pažeidimų bylose, kurie buvo išduoti mitingų Aleksejui Navalnui atminti dalyviams.

Čeliabinsko, Krasnodaro ir Murmansko teismai nurodė areštuoti asmenis, kurie ant plakatų naudojo pavadinimą "Navalnas".

Vienas iš kaltinamųjų buvo suimtas už plakatą su užrašu: "Aleksejus Navalnas buvo nužudytas. Jo kraujas ant tavo rankų, Vova". 

"Užrašo tekste yra visuomeninio judėjimo "Navalno štabas" įkūrėjo ir lyderio, ne pelno siekiančių organizacijų "Antikorupcinis fondas" (FBK), "Pilietinių teisių gynimo fondas" (FPCR), kurios ne kartą naudojo vardą ir pavardę "Aleksejus Navalnas" kaip atributiką ir simbolius, vardas ir pavardė", - rašoma teismo nutartyje jos byloje. 

Apie panašų atvejį papasakojo "Simbirskij šugožor" telegramos kanalo autorius Vitalijus Achmerovovas: Uljanovske jam buvo surašytas protokolas už pavardės "Navalnyj" paminėjimą.

"Net prokremliškos naujienų agentūros, tokios kaip "RIA Novosti", pranešimuose apie žmogų, kurio negalima įvardyti, jo pavardę rašo su N raide be jokio žymėjimo", - pažymėjo A. Achmerovas.

Bausmę už Navalno pavardę, atsižvelgiant į jos plačią geografiją, galima laikyti nauja praktika, o ne "vietiniais ekscesais", teigia Pirmojo skyriaus teisininkai.

Jie pažymi, kad pavardė "Navalny" negali būti laikoma ekstremistine simbolika, kad ir kur ji būtų rašoma.

"Simbolika, kuri pripažįstama ekstremistine, turi būti nurodyta teismo sprendime.

Jokiais teismo sprendimais Navalno pavardė nėra uždrausta ir negali būti uždrausta.

Vardas ir pavardė yra tai, ko iš žmogaus negalima atimti", - sakė advokatas Jevgenijus Smirnovas.

- Šie teismo sprendimai rodo, kad tokia praktika pradėta taikyti įvairiuose regionuose, o tai reiškia viena - atitinkamas aplinkraštis buvo atsiųstas iš viršaus.

Pagal užsienio spaudą

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder