Rusijos televizijos eteryje – Baltijos šalių okupacijos „planas“: fantazija ar paslėptas grasinimas? (25)

Vienoje populiariausių Rusijos propagandinių laidų „60 minučių. Diskusijos su Olga Skabejeva“ pademonstruotas planas, kaip galėtų būti užgrobiamos Baltijos šalys. Laidos autoriai dangstėsi frazėmis, kad tai tik „fantazija“, kurią galėtų sukurti Vakarų žiniasklaida, esą meluojanti apie Rusijos agresyvumą. Tačiau „planą“ pristatęs laidos dalyvis tai darė su neslepiamu pasididžiavimu, o laidos vedėjas entuziastingai juo žavėjosi.

Archyvų nuotr.

Propagandininkai „fantazavo“ ne tik apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos „liaudies respublikų“ paskelbimą, bet ir „užgrobė“ Švedijos Gotlando salą.

Žinoma, jų nuomone, NATO į tokį puolimą net nespėtų sureaguoti.

Pirmasis „plano“ etapas – radioelektroninė ataka, esą ne tik blokuosianti bet kokią komunikaciją mūsų regione, bet ir „apakinsianti“ NATO stebėjimo priemones. Pasak šios fantazijos autorių, NATO net nežinotų, kad prasidėjo Baltijos šalių puolimas.

Okupacija turėtų prasidėti nuo Gotlando užgrobimo ir priešlėktuvinės gynybos bei priešlaivinių raketų dislokavimo saloje. Tai neva visiškai užkardytų bet kokius NATO veiksmus Baltijos jūroje.

Tuo pat metu Rusijos pajėgos iš Karaliaučiaus ir Baltarusijos armija perkirstų vadinamąjį Suvalkų koridorių ir atkirstų Baltijos šalis nuo Lenkijos.

Taip pat Vilniuje, Rygoje ir Taline atsirastų „žalieji žmogeliukai“.

Galutinis etapas – Rusijos Vakarų karinės apygardos daliniai įžengtų iškart į visas tris Baltijos šalis, „žaibiškai“ sudorotų čia esančias pajėgas, apsuptų NATO priešakinius batalionus ir suformuotų marionetines vyriausybes.

Archyvų nuotr....

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder