Sakartvelo prezidentė: malonė M. Saakašviliui nebus suteikta

Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili trečiadienį pakartojo, kad nesuteiks malonės kalinamam buvusiam valstybės vadovui Michailui Saakašviliui.

„Mano pozicija dėl malonės buvusiam prezidentui – tvirta ir nekintama: ne ir niekada“, – per spaudos konferenciją sakė šalies vadovė.

Sakartvele politinė krizė kilo po 2020 metais įvykusių parlamento rinkimų, o dar labiau paaštrėjo, kai 2004–2013 metais šaliai vadovavęs Michailas Saakašvilis kiek anksčiau šį mėnesį slapčia grįžo į Sakartvelą ir buvo suimtas prieš pirmąjį balsavimo turą.

53 metų eksprezidentas 2018-aisiais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. Jis tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Provakarietišku reformatoriumi laikomas M. Saakašvilis dėl savo įkalinimo yra paskelbęs bado streiką. Nerimą dėl jo būklės yra išreiškusios ir Jungtinės Valstijos.

S. Zurabišvili pabrėžė, kad M. Saakašvilis neatitinka politinio kalinio kriterijų ir negali būti laikomas nekaltu.

„Jis savo noru neteisėtai prasmuko į šalį, siekdamas destabilizuoti. Nepaisant to ir atsižvelgiant į didelį visuomenės dėmesį, jis turi būti pripažintas ypatinguoju kaliniu, ir tai reikalauja pataisos tarnybos administracijos ir valdžios ypatingo dėmesio jam – imtis visų priemonių, kad jo sveikatos būkle nebūtų naudojamasi politinėms spekuliacijoms ar destabilizacijai“, – pastebėjo prezidentė.

S. Zurabišvili pareiškė, kad šio klausimo daugiau nebekomentuos.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder