Pasienis su Rusija

Saugu kaip Italijoje: Rusija smarkiai sumažino karinius išteklius prie sienos su Latvija

Siekdama išlaikyti turimus karinius pajėgumus ir visiškos invazijos į Ukrainą tempą, Rusija prie sienos su Latvija gerokai sumažino savo karines pajėgas ir ginkluotę, o tai rodo, kad Rusijai trūksta karinės galios ir išteklių konvenciniam NATO valstybės narės puolimui, teigiama Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų (NGP) išplatintame pranešime.

Todėl NAF ragina kritiškai vertinti žiniasklaidoje iš įvairių šaltinių skambančius tendencingus samprotavimus apie galimą grėsmės padidėjimą Europoje, įskaitant Latviją.

NKA ragina neplatinti tokių pranešimų, kad nebūtų palaikoma Rusijos propagandos mašina, bandanti skleisti baimę dėl galimo Rusijos išpuolio prieš Latviją ar kitą NATO šalį.

Be to, NCA pažymi, kad Rusijos karinis nesugebėjimas laimėti ir didžiuliai išteklių nuostoliai per daugiau nei dvejus metus trukusius karinius veiksmus Ukrainoje rodo sisteminį Rusijos kariuomenės susilpnėjimą ir stagnaciją visuose vadovavimo lygmenyse.

Tuo pačiu metu, kad Rusija galėtų pulti vieną iš dalyvaujančių šalių, turi būti įvykdytos kelios išankstinės sąlygos ir sukurta konkreti situacija.

NCA atkreipia dėmesį į tai, kad tokių išankstinių sąlygų Rusijos agresijai prieš NATO šalis nėra.

NCA primena, kad Latvija jau beveik 20 metų yra stipriausio pasaulyje aljanso narė.

Užpuolimas prieš Latviją reikštų užpuolimą prieš visas valstybes nares, o po to NATO nedelsdama reaguotų.

Pastaruoju metu Latvijos žiniasklaidoje vietiniai ir užsienio komentatoriai išsakė populistinius samprotavimus apie NAF nesugebėjimą apginti šalį.

Todėl NKA ragina visuomenę blaiviai mąstyti ir neskleisti bei nepalaikyti tokių žinučių - ypač tų, kurias skleidžia asmenys, nebetarnaujantys ginkluotosiose pajėgose arba visai nesusiję su gynybos pramone.

Dalydamiesi abejotinomis žinutėmis, šie asmenys nesąmoningai ar sąmoningai daro meškos paslaugą agresyviai Rusijos propagandai.

"Mes, kariai ir žemaičiai, nelaikome taikos savaime suprantamu dalyku. Kaip ir lietuviai bei estai, taip pat kitų NATO šalių kariai, kasdien ruošiamės karui, kad jis neįvyktų.

Tai iššūkis, kurį priėmėme, įsipareigojimas Latvijai ir kiekvieno mūsų šalies piliečio atsakomybė. Raginame visus, užuot dar kartą replikavus populistinius įrašus socialiniuose tinkluose, didinti šalies saugumą stojant į Zemessardze, Valstybės gynybos tarnybą, arba mokantis pagrindinių karinių įgūdžių savanoriško rezervo kursuose", - sakė NAF.

Apibendrindama NKA pabrėžia, kad saugumo padėtis Latvijoje yra tokia pat stabili kaip ir kitose NATO šalyse, kurios nesiriboja su Rusija, pavyzdžiui, Ispanijoje, Prancūzijoje ar Italijoje.

Šaltinis: press.lv

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder