JAV centrinio banko vadovas: ekonomika atsigaus tik tada, kai žmonės jausis saugūs dėl koronavirusio

Seimo komitetas domėsis karo Ukrainoje poveikiu Lietuvos ekonomikai

 Seimo ekonomikos komitetas trečiadienį posėdyje ketina kelti klausimą dėl galimo Rusijos karo Ukrainoje poveikio Lietuvos ekonomikai bei išgirsti tolesnes prognozes.

Posėdyje kviečiami dalyvauti Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo, Energetikos ministerijų, Lietuvos banko, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos darbdavių konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Asociacijos „Investors’ Forum“ atstovai.

ELTA primena, kad reaguojant į Kremliaus pradėtą karą Ukrainoje, Europos Sąjunga įvedė sankcijas Rusijos centriniam bankui: siekiant blokuoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino karo Ukrainoje finansavimą, buvo įšaldytas visas banko turtas ES.

Taip pat nuo tarptautinės bankų mokėjimų sistemos SWIFT atjungti keli Rusijos bankai, rusiškos naftos ir dujų eksportą jau sustabdė Jungtinės Amerikos Valstijos ir Jungtinė Karalystė, o didelė dalis didžiųjų tarptautinių vakarietiškų bendrovių sustabdė arba nutraukė veiklą Rusijoje.

Sankcijos dar pritaikytos Rusijos oligarchams, turintiems artimus ryšius su Kremliumi, ES ir JAV sankcionavo 386 Rusijos Dūmos deputatus. Užšaldyti ir V. Putino bei Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo turtai JAV, ES, JK ir Kanadoje.

Dar anksčiau Rusijos lėktuvams buvo uždaryta ES, JAV ir kai kurių kitų šalių oro erdvė.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder