Sergeju Lavrovui viešint Kinijoje Pekinas pareiškė, kad „stiprins strateginį bendradarbiavimą“ su Maskva
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį atvyko į Kiniją dviejų dienų oficialaus vizito, abi šalys siekia dar labiau sustiprinti diplomatinius ryšius tęsiantis Rusijos karui Ukrainoje.
Pastaraisiais metais Kinija ir Rusija sustiprino ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius ryšius, po invazijos į Ukrainą jų strateginė partnerystė tik stiprėjo. Tačiau analitikai sako, kad santykiuose su Rusija Kinija yra viršesnė, jos įtaka vis stiprėja, Maskvos tarptautinei izoliacijai didėjant.
Per susitikimus antradienį Wang Yi pažadėjo: „Kinija rems stabilų Rusijos vystymąsi vadovaujant Putinui“. „Pekinas ir Maskva ir toliau stiprins strateginį bendradarbiavimą pasaulinėje arenoje ir tvirtai rems vienas kitą“, – sakė Wang Yi, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
„Žmonių parama yra Rusijos pažangos šaltinis“, – pridūrė Kinijos diplomatas, pranešė Rusijos valstybinis laikraštis „Izvestija“. „Manau, kad prezidentui Putinui tvirtai vadovaujant Rusijos žmonių laukia šviesi ateitis“, – sakė jis.
Savo ruožtu S. Lavrovas padėkojo Kinijai už jos „palaikymą“ po neseniai įvykusio prezidento Vladimiro Putino perrinkimo. Per rinkimus nė vienam opozicijos atstovui nebuvo leista varžytis su V. Putinu.
„Xi Jinpingas (...) buvo vienas pirmųjų, pasveikinusių išrinktą prezidentą Putiną, esame dėkingi mūsų draugams kinams už šią paramą“, – sakė S. Lavrovas, „Izvestija“ paskelbė susitikimo vaizdo įrašą „Telegram“ kanale.
„Rinkimų rezultatai patvirtino didžiulį Rusijos žmonių pasitikėjimą mūsų lyderiu ir jo vykdoma vidaus bei užsienio politika“, – pridūrė jis, pranešė „RIA Novosti“. „Tai pasakytina ir apie strateginės sąveikos ir partnerystės su Kinijos Liaudies Respublika stiprinimo kursą“, – sakė S. Lavrovas.
Pastarąjį kartą S. Lavrovas lankėsi Pekine spalį, kai ten vyko prezidento Xi Jinpingo „Kelio ir juostos“ infrastruktūros iniciatyvos tarptautinis forumas.
Vakarų šalys nuolat ragina Kiniją panaudoti savo įtaką Rusijai, kad Ukrainoje būtų pasiekta taika. JAV pareigūnai taip pat perspėja Pekiną tiesiogiai neteikti pagalbos Rusijos karui.
Praėjusią savaitę Briuselyje JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas žurnalistams sakė, kad „Kinija ir toliau tiekia medžiagas Rusijos gynybos pramonės bazei paremti“. Pirmadienį vizitą Kinijoje baigusi Iždo sekretorė Janet Yellen sakė perspėjusi pareigūnus dėl paramos Rusijos kariniams pirkimams padarinių.
Rašyti komentarą