Rishis Sunakas

Šimonytė pasveikino naująjį JK premjerą Sunaką

Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį pasveikino Rishi Sunaką (Rišį Sunaką) tapus naujuoju britų ministru pirmininku.

„Esu įsitikinusi, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės (JK) partnerystė, grindžiama bendromis vertybėmis ir įsipareigojimu transatlantinei vienybei, artimiausiais metais ir toliau plėtosis.

Džiaugiuosi galėdama dirbti su Jumis šiuo mūsų šalims itin svarbiu metu ir tikiuosi kuo greičiau susitikti Vilniuje“, – Vyriausybės trečiadienį išplantame sveikinime cituojama premjerė.  

„Lietuva puoselėja tvirtus ryšius su JK visose abipusių interesų srityse ir labai vertina Jungtinės Karalystės indėlį į NATO rytinio flango, ypač Baltijos regiono, saugumą“, – rašoma jame.

Sveikinime akcentuojama, kad „Lietuva ir JK nuolat rems Ukrainą, kovojančią už savo ir kitų Europos tautų laisvę“ išlaikant solidarumą, principinę poziciją, remiamą laisvės ir demokratijos vertybėmis. 

Premjerė pažymėjo, jog tikimasi tęsti aktyvų dvišalį Lietuvos ir JK bendradarbiavimą prekybos, inovacijų, kultūros, švietimo, kibernetinio saugumo ir finansinių technologijų srityse.

R. Sunakas antradienį tapo trečiu JK ministru pirmininku šiais metais ir iškart pristatė svarbiausius savo Vyriausybės narius.

Jis pažadėjo įveikti ekonomikos krizę, sukeltą per jo pirmtakės Liz Truss (Liz Tras) 49 valdymo dienas padarytų „klaidų“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder