Sinkevičius apie Ukrainos stojimą į ES: procesas yra atviras

Lietuvos eurokomisaras Virginijus Sinkevičius teigia, kad Europos Komisijos (EK) vizito Ukrainoje metu bus aptartas ir šalies stojimo į Europos Sąjungą (ES) klausimas.

„Stojimas, procesas (Ukrainos stojimo į ES – ELTA) yra atviras ir manau, kad netrukus bus pateikti oficialūs vertinimai, bet (...) stojimas, aišku, bus aptartas“, – apie eurokomisarų vizito Ukrainoje tikslus ketvirtadienį LRT radijui kalbėjo V. Sinkevičius.

Anot jo, su Ukrainos atstovais ketinama aptarti reformas, kurios yra būtinos, siekiant ES narystės. Eurokomisaro teigimu, suprantama, kad vykstant karui, resursų, kurie galėtų būti nukreipiami pertvarkoms, stokojama.

„Kaip pavyzdys, mes dirbame klimato ir aplinkos vertinimo srityje, o kiti (EK – ELTA) kolegos dirba su kitais įstatymais.

Manau, kad tas kontaktas yra labai svarbus Ukrainai priimti reikalingas reformas, kad patartume jai, puikiai suprasdami, kad šalyje vyksta karas ir tie resursai reikalingoms reformos negali tokie metami, todėl čia komisija pagalba yra labai reikalinga“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

V. Sinkevičius teigė, kad dalis į Ukrainą vykstančių EK narių Kyjive ketina susitikti su Ukrainos Vyriausybės nariais, prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

ELTA primena, kad, kaip skelbė UNIAN, sausio 14-16 dienomis sociologijos grupės „Reiting“ surengtos apklausos parodė, kad didžioji dalis ukrainiečių palaikytų šalies stojimą į ES ir NATO.

Tyrimas parodė, kad už stojimą į Aljansą pasisakė 86 proc. apklaustų ukrainiečių, prieš – 3 proc., o dar 8 proc. sakė, kad neitų balsuoti.

Ukrainos stojimui į ES pritaria 87 proc. apklaustų šalies gyventojų, nepritaria – 3 proc., o dar 8 proc. pareiškė, kad nebalsuotų, jei būtų surengtas toks referendumas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder