Reikalavimą paskelbė Rusijos finansų ministerija, grasindama, kad priešingu atveju "perteklinio pelno mokesčio" tarifas bus padvigubintas, pranešė "Interfax", remdamasi su situacija susipažinusiais šaltiniais.
Jų teigimu, valdžios institucijos tikisi, kad didžiosios bendrovės sumokės 5 proc. sumos, kuria 2021-2022 m. pelnas viršijo 2018-2019 m. pelną.
Tuo pačiu metu, jei mokestis nebus sumokėtas per ateinančius šešis mėnesius, tarifas padidės iki 10 %.
Formaliai įstatymas dėl vadinamojo nenumatytų atvejų mokesčio (pelno perviršio mokesčio) įsigalios 2024 m. sausio 1 d.
Nepaisant to, valdžios institucijos ketina skatinti įmones anksčiau sumokėti mokestį, kuris iš pradžių buvo paskelbtas savanorišku, bet galiausiai oficialiai įteisintas kaip privalomas.
Iš viso Finansų ministerija tikisi 300 mlrd. rublių iš įmonių, kurių grynasis ikimokestinis pelnas viršija 1 mlrd. rublių.
Šiais pinigais ketinama lopyti iždo skylę, kuri pirmaisiais 2023 m. mėnesiais buvo didžiausia per mažiausiai 25 metus.
Sausio-kovo mėnesiais biudžetas neteko 45 % pajamų iš naftos ir dujų, 3,5 % pajamų iš nekomercinių ekonomikos sektorių ir gavo 2,4 trilijono rublių deficitą, o bendros išlaidos sudarė 8 trilijonus rublių.
Per pastaruosius 12 mėnesių bendra suma pasiekė 7 trln. rublių po to, kai vyriausybė 1,5 karto padidino karines išlaidas ir išleido rekordinę 2,4 trln. rublių sumą slaptoms prekėms.
Dėl Europos embargo, naftos nuolaidų ir dujų tiekimo į Europą sumažinimo Rusijos ekonomika kasdien praranda 500 mln. dolerių, anksčiau apskaičiavo "Deustche Bank" analitikai.
Jų prognozėmis, šių metų biudžete trūks 1,5-2 trln. rublių mokestinių pajamų, o jo deficitas vietoj planuotų 3 trln. rublių gali išaugti beveik iki 5 trln. rublių.
Dėl to: 2024 m. Kremlius gali neturėti pinigų tradicinėms išmokoms gyventojams prieš prezidento rinkimus, perspėjo banko analitikai.
Kol kas valdžia lopo biudžetą neatidėliotinomis priemonėmis, įskaitant vienkartinį mokestį ir rublio, kuris nuo metų pradžios prarado beveik 20 % savo vertės, devalvaciją.
Tačiau ateityje, norėdama sudurti galą su galu, vyriausybė turės padidinti mokesčių naštą verslui, mano "Alfa Bank" analitikai.
Jie didesnių mokesčių scenarijų per artimiausius kelerius metus vadina "labai tikėtinu", pažymėdami, kad valdžia jau dabar sprendžia biudžeto pajamų problemą didindama mokestinį spaudimą.
Tai visų pirma rodo rekordinis praėjusiais metais Federalinės mokesčių tarnybos atliktų mokestinių patikrinimų skaičius, kurių metu įmonėms papildomai priskaičiuota 686 mlrd. rublių.
Rašyti komentarą