Subadytas britų parlamentaras – numirė (užpuolikas sulaikytas)

BBC pranešė, kad britų parlamentaras Davidas Amessas penktadienį ligoninėje mirė. Jis buvo kelis kartus padurtas per renginį jo rinkimų apygardoje Pietryčių Anglijoje.

Vietos policija neįvardijo D. Amesso kaip nukentėjusiojo, bet patvirtino, kad pareigūnai sureagavo „į iškvietimą dėl padūrimo“, gautą po 12 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku.

„Netrukus buvo suimtas vienas vyras, daugiau nieko nebeieškome“, – nurodė policija.

„Sky News“ ir BBC sakė, kad 69 metų politikas iš premjero Boriso Johnsono Konservatorių partijos.

D. Amessas dalyvavo kiekvieną savaitę rengiamame susitikime su rinkėjais, vykusiame vienoje metodistų bažnyčioje nedideliame Pajūrio Li miestelyje.

Apie numatomą susitikimą jis buvo paskelbęs savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mes tik žinome, kad Davidui buvo durta keletą kartų“, – kiek anksčiau vietos laikraščiui „Southend Echo“ sakė įvykio vietoje buvęs Sautendo meras ir dabartinis miesto tarybos narys konservatorius Johnas Lambas.

„Jis tebėra bažnyčioje, bet mums neleidžia užeiti ir jį pamatyti. Tai tikrai atrodo labai rimta“, – sakė jis.

B. Johnsonas, kuris penktadienį naudojosi ministrų išeigine vakarinėje Anglijos dalyje, kol kas šio įvykio nekomentavo.

Tačiau Davidas Cameronas, vienas buvusių torių premjerų, sakė, kad „iš Pajūrio Li gauname labai nerimą keliančių pranešimų“.

„Mintinis ir maldomis esu su seru Davidu Amessu ir jo šeima“, – pridūrė jis.

Opozicinių leiboristų lyderis Keiras Starmeris šią naujieną pavadino „siaubinga ir giliai sukrečiančia“.

Vienas įvykio liudininkas, įvardijamas kaip Anthony, radijui LBC sakė, kad įvykio vietą „užtvindė policija, greitoji pagalba ir ginkluotoji policija“.

„Mačiau kaip kažką išnešė iš pastato ir padėjo į policijos automobilio galą. Matyt, į jį dūrė ne vieną kartą.“

Panašiuose susitikimuose su rinkėjais anksčiau yra užpulta ir daugiau britų parlamentarų, įskaitant leiboristų parlamentarę Jo Cox, kurią nužudė ultradešiniųjų pažiūrų ekstremistas prieš 2016 metų referendumą dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje.

Parlamentarės garbei įkurtas jos vardo fondas tviteryje parašė, kad „pasibaisėjo sužinojęs naujieną apie sero Davido Amesso užpuolimą“,

„Mes galvojame apie jį, jo šeima ir jo mylimuosius šiuo sunkiu metu“, – priduriama pranešime.

2010 metais leiboristui parlamentarui Stephenui Timmsui buvo daug kartų durta peiliu, tačiau jis pasveiko nuo „gyvybei potencialiai pavojingų“ sužeidimų ir tebėra parlamento narys.

S. Timmsas pareiškė, jog yra „sukrėstas“ šios atakos.

2000 metų sausį parlamento narys liberaldemokratas Nigelas Jonesas buvo sužeistas ritualiniu kardu, kai atvyko susitikti su rinkėjais Čeltname, vakarinėje Anglijos dalyje. Jo padėjėjas tuomet buvo nužudytas.

Organizatorių nuotr.

Sidebar placeholder