Suomija uždarys paskutinį sienos su Rusija perėjimo punktą

Suomijos premjeras Petteris Orpo antradienį pranešė, kad jo šalis uždarys paskutinį sienos su Rusija perėjimo punktą, prasidėjus migrantų antplūdžiui, kurį Helsinkis laiko Maskvos diriguojama hibridine ataka.

 

„Šiandien vyriausybė nusprendė uždaryti visus perėjimo punktus ties rytine siena“, – žurnalistams sakė P. Orpo.

Vidaus reikalų ministrė Mari Rantanen pridūrė, kad uždarymas įsigalios naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ir truks iki gruodžio 13 d.

Suomija prie savo sienos su Rusija pastaruoju metu fiksuoja išaugusius migrantų, neturinčių reikalingų dokumentų, srautus.

Skaičiuojama, kad nuo rugpjūčio pradžios į Suomiją per rytinės sienos perėjimo punktus be vizų pateko beveik 1 000 migrantų.

„Suomija yra Rusijos hibridinės operacijos taikinys. Tai yra nacionalinio saugumo klausimas“, – teigė M. Rantanen.

Praėjusią savaitę Suomijos šiauriausias rytinės sienos perėjimo punktas Raja Josepio vietovėje tapo vieninteliu įvažiavimo į Rusiją tašku, Helsinkiui prieš tai uždarius septynis kitus perėjimo punktus.

Prieglobsčio prašytojai galės prašyti apsaugos tik „atviruose sienos perėjimo punktuose, skirtuose oro ir jūrų transportui“, t. y. uostuose ir oro uostuose, sakoma vyriausybės pranešime.

Suomijos ministras pirmininkas pažymėjo, kad migrantų antplūdis yra „organizuotos veiklos“ rezultatas. Pasak jo, tokią išvadą, be kita ko, leidžia daryti tai, kad migrantai lengvai rado kelią į atokų sienos perėjimo punktą Raja Josepyje.

Po to, kai pernai vasarį Rusija užpuolė Ukrainą, Helsinkio ir Maskvos santykiai smarkiai pablogėjo.

Balandį Suomija atsisakė kelis dešimtmečius puoselėtos nesijungimo prie karinių blokų politikos ir įstojo į Vakarų karinį NATO aljansą. Tada Rusija perspėjo dėl galimų „atsakomųjų priemonių“.

Lina Linkevičiūtė (AFP)

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder