Dinozauro skeletas

Šveicarijoje vykusiame aukcione tiranozauro skeletas parduotas už 6 mln. dolerių

Europoje parduotas išsamiausias tiranozauro skeletas. Daugiau nei pusė kaulų yra originalūs, likusieji buvo pakeisti iš gipso ir epoksidinės medžiagos pagamintais liejiniais.

Prieš 67 mln. metų Žemėje klajojusio gigantiškojo Tyrannosaurus rex skeletas balandžio 18 d. Ciuriche buvo parduotas už 5,5 mln. šveicarijos frankų (6,13 mln. JAV dolerių), t. y. mažiau, nei tikėtasi.

Apie tai pranešė "Reuters".

3,9 m aukščio ir 11,6 m ilgio TRX-293 TRINITY yra sudėtinis skeletas, sudarytas iš 293 trijų skirtingų tiranozaurų kaulų, rastų 2008 - 2023 m. JAV Montanos ir Vajomingo valstijose.

Neįvardytas pirkėjas pasiūlė 4,8 mln. šveicarų frankų, t. y. mažiau nei 5-8 mln. šveicarų, tačiau bendra kaina buvo didesnė atsižvelgiant į pirkėjo premiją ir "Koller" aukcionų mokesčius.

Aukcionų namai "Koller" pabrėžė, kad tai pirmas kartas Europoje ir trečias pasaulyje, kai aukcione parduodamas visas išskirtinės kokybės T-Rex skeletas.

Daugiau nei pusė skeleto kaulų yra originalūs, likusieji buvo pakeisti gipso ir epoksidinės dervos liejiniais.

Primename, kad tyrimo duomenimis, tiranozaurai turėjo tiek pat smegenų neuronų, kiek ir šiuolaikiniai primatai, ir galėjo gebėti spręsti problemas ir net būti kultūringi.

Paprastai jie vaizduojami kaip žiaurūs plėšrūnai, paklūstantys savo instinktams, tačiau šį įvaizdį gali tekti peržiūrėti.

Žiniasklaida taip pat rašė, kad mokslininkai aptiko "netikėtą" radinį - daugiau kaip 100 mažų dinozaurų, kurie maždaug prieš 70 mln. metų klajojo po šaltąjį regioną, dabar esantį Aliaskos Arkties regione, kaulų ir dantų.

Palaikai priklausė septynioms skirtingoms rūšims.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder