Šveicarijos prokurorai prašo skirti septynis mėnesius bankininkams, kurie dangstė "Putino ofšorinių turtų saugotoją"

Šveicarijos prokurorai prašo skirti septynis mėnesius bankininkams, kurie dangstė "Putino ofšorinių turtų saugotoją"

Šiandien Ciuriche vyksta teismo procesas byloje dėl "Gazprombank" Šveicarijos filialo vadovų, kurie, pasak prokurorų, 2014-2016 m. atidarė sąskaitas ir leido Sergejui Rolduginui atlikti pinigines operacijas. Iš tiesų Rolduginas tokiu būdu nuslėpė dešimtis milijonų frankų, kuriuos per banką bandė išplauti Vladimiro Putino draugai, mano prokurorai.

Jų nuomone, pinigai priklausė pačiam Rusijos prezidentui, o bankininkai elgėsi nusikalstamai aplaidžiai, nes nepatikrino klientų ir lėšų kilmės.

Byloje kaltinamieji yra buvęs "Gazprombank Schweiz AG" generalinis direktorius, du aukščiausio lygio vadovai ir ryšių su klientais vadybininkas.

Jie yra trys rusai ir vienas šveicaras.

Pagal Šveicarijos įstatymus jų vardai ir pavardės neskelbiami. Trečiadienį jie visi turėtų atvykti į Ciuricho apygardos teismą.

Vieno iš jų prokuroras agentūrai "Reuters" sakė, kad jie neigs savo kaltę.

Prokuratūra prašė, kad bankininkai būtų nuteisti septyniems mėnesiams lygtinai ir dvejiems metams lygtinai, rašo "Bloomberg".

Dvi sąskaitas "Gazprombank" banke Šveicarijoje atidarė Panamos ir Kipro bendrovės, tačiau bankininkai nepatikrino, ar V. Rolduginas tikrai buvo sąskaitų gavėjas.

Jie atidarė jam sąskaitas mažiausiai 50 mln. dolerių sumai, o dar 10 mln. dolerių per metus jis planavo pervesti į Šveicariją pagal sudėtingą schemą, apimančią kelias fiktyvias bendroves ir sąskaitas.

"Deklaruotas turtas jokiu būdu negalėjo būti Roldugino turtas", - teigiama kaltinamajame akte.

Jis pats laikraščiui "The New York Times" sakė, kad tikrai nebuvo verslininkas ir pats neturėjo milijonų.

Banko dokumentuose nurodyta tik Roldugino profesinė veikla - muzikantas; atitinkamai "jis jokiu būdu negalėjo būti" ofšorinių bendrovių ar dešimčių milijonų dolerių savininkas.

Kaltinamajame akte aprašoma, kaip įmones Roldugino vardu registravo banko "Rossija" darbuotojai, bandydami nuslėpti jo dalyvavimą naudojant anoniminius elektroninio pašto adresus.

Jis pats apibūdinamas kaip "priedangos žmogus".

"Rossiya Bank" yra pirmaujančių Rusijos politikų bankas, o jo pagrindinis akcininkas ir valdybos pirmininkas [Jurijus Kovalčiukas], kaip manoma, yra V. Putino iždininkas", - rašoma kaltinime.

Nepaisydami to ir daugybės publikacijų apie Roldugino ryšius su prezidentu (muzikantas taip pat yra jo dukters krikštatėvis), "Gazprombank" darbuotojai neatliko reikiamų patikrinimų ir pasirašė dokumentus, kuriuose teigiama, kad Rolduginas nėra "politiškai angažuotas asmuo".

Keturi bankininkai "palaikė verslo santykius [su Rolduginu], nors tai buvo nepriimtina ir jie patys turėjo rimtų abejonių dėl informacijos apie tikrąjį sąskaitų savininką autentiškumo", sakoma kaltinamajame akte.

Skirdama sankcijas Rolduginui, ES jį apibūdino kaip "atsakingą už mažiausiai 2 mlrd. 

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder