Taika Ukrainoje bus lyg Šiaurės ir Pietų Korėjos?

Labai tikėtina, kad Ukrainoje bus įgyvendintas Korėjos taikaus susitarimo scenarijus, pareiškė Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius. Tačiau, kol jis nėra pasiektas, dėl kiekvienos gyvenvietės vyks nuožmi kova, įsitikinęs jis.

A.Vučičiaus nuomone, Ukrainos klausimas liks atviras artimiausius 10, 20 ar 30 metų. Pasak jo, Ukrainoje JAV ir toliau atkakliai kovos su Rusija, tačiau pastaroji taip pat gins savo interesus.

„Kvaila nuvertinti rusų kariuomenę, kaip jie nuvertino Rusijos ekonomiką, kuri taip ir nepajautė lauktų pasekmių", - priminė A.Vučičius.

Tai, kad Rusija nori pasiūlyti Ukrainai „korėjietišką variantą", praėjusiais metais teigė Oleksijus Danilovas, ėjęs Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos sekretoriaus pareigas.

„Čia tokie ukrainiečiai, o čia - ne tokie ukrainiečiai. Rusai dabar gali daug ko prisigalvoti. Tikrai žinau, kad vienas iš variantų, kurį jie gali mums pasiūlyti, yra „38-oji paralelė", - nurodė jis, atmesdamas tokią galimybę kaip tikėtiną.

Išilgai šiaurinės platumos 38-osios lygiagretės yra demilitarizuota zona, skirianti Šiaurės ir Pietų Korėjas. Siena čia buvo nustatyta po to, kai 1953 m. buvo pasirašytas paliaubų susitarimas, sustabdęs nuo 1950 m. Korėjos pusiasalyje vykusį karą. Taikos sutartis tarp dviejų Korėjos valstybių, atsiradusių po pusiasalio išlaisvinimo nuo Japonijos valdžios, dar nėra pasirašyta.

Naujausias Ukrainos pasiūlytas planas apėmė šalies stojimą į NATO ir ES, ekonominių ir saugumo susitarimų sudarymą bei karinės pagalbos tęsimą, rašė „Bloomberg", cituodamas šaltinius.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis rugsėjį planavo pristatyti šią idėją kandidatams į JAV prezidentus Kamalai Haris (Kamala Haris) ir Donaldui Trampui (Donald Trump).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder