Sergejus Šoigu

Teismas suėmė buvusį svarbiausio Sergejaus Šoigu pavaduotojo pavaldinį

(4)

Basmano teismas suėmė kelių Rusijos Gynybos ministerijai pavaldžių įmonių vadovą Antoną Filatovą, kaltinamą stambaus masto turto pasisavinimu (Baudžiamojo kodekso 160 straipsnio 4 dalis), praneša "Kommersant".

Suma, apie kurią kalbama, nenurodoma. Laikotarpis ir nukentėjusi struktūra taip pat nenurodomi.

Iki 2019 m. J. Filatovas dirbo įmonėje LLC "Oboronlogistika", kurios vienas iš vadovų buvo gynybos viceministras Timūras Ivanovas, suimtas už kyšininkavimą.

Abu jie taip pat dirbo Maskvos srities vyriausybėje, o Filatovas buvo įvardytas kaip Ivanovo, kuris tuo metu buvo regiono ministrų kabineto vicepremjeras, patarėjas.

Nuo 2002 iki 2010 m. tiriamasis ėjo aukštas pareigas Rusijos gynybos pramonės komplekse, o vėliau dvejus metus užsiėmė komercija.

Po to, kai 2013 m. Ivanovas tapo UAB "Oboronstroj" vadovu, Filatovas pradėjo gauti vadovaujančias pareigas Gynybos ministerijai pavaldžiose įmonėse: UAB "1470 UMTO", UAB "Spetstransleasing" ir OOO "Oboronlogistics".

Pastaroji organizacija Rusijos vyriausybės įsakymu tapo vienintele Gynybos ministerijos 2019-2020 m. vykdomų pirkimų, darbų ir paslaugų, susijusių su karių ir krovinių pristatymu į Arkties zoną ir Tolimuosius Rytus, vykdytoja.

2018 m. lapkritį V. Filatovą jau buvo bandoma patraukti baudžiamojon atsakomybėn už itin didelio masto turto iššvaistymą - tuomet teismas jam skyrė namų areštą.

Tai buvo susiję su pažeidimais vykdant viešuosius pirkimus Gynybos ministerijos reikmėms.

Tuo metu Generalinė prokuratūra užstojo Filatovą, teigdama, kad nėra pagrindo kelti baudžiamąją bylą, ir apskundė teismo sprendimą dėl kardomosios priemonės.

Dėl to ieškiniai Filatovui buvo atmesti.

Tai jau ketvirtas asmuo, suimtas pagrindinio gynybos ministro pavaduotojo Sergejaus Šoigu byloje.

Anksčiau teismas į kardomąjį kalinimą pasiuntė sporto klubo "Raudonosios žvaigždės" generalinį direktorių ir įkūrėją Sergejų Borodiną, kurį žiniasklaida vadina Ivanovo patikėtiniu ir "pinigine".

Taip pat suimtas Aleksandras Fominas, "Olimpstroj" bendrasavininkas, kuris kaltinamas davęs kyšį stambiu mastu.

Anksčiau TASS šaltiniai pranešė, kad Timūro Ivanovo byloje gali atsirasti naujų kaltinamųjų.

Šis viceministras buvo sulaikytas balandžio 23 d., kitą dieną teismas jį suėmė dviem mėnesiams.

Tyrimo duomenimis, T. Ivanovas protegavo kelias įmones, kad jos gautų palankius valstybinius užsakymus iš Gynybos ministerijos, o mainais už tai nemokamai statė ir remontavo jam ir jo šeimai priklausantį nekilnojamąjį turtą. Tokiu būdu gautų kyšių suma siekė 1,185 mlrd. rublių.

Balandžio 24 d. vadovas Šoigu nušalino Ivanovą nuo savo pavaduotojo pareigų, kurias jis ėjo nuo 2016 m. Dabar jau buvusiam pareigūnui gresia nuo 8 iki 15 metų kalėjimo, jis kaltės nepripažino.

2022 m. pabaigoje Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondas paskelbė tyrimą apie prabangų Ivanovo ir jo buvusios žmonos Svetlanos Zacharovos gyvenimą.

Medžiagoje buvo teigiama, kad porai priklausė brangus nekilnojamasis turtas, įskaitant vilą Rubliovkoje (1 mlrd. rublių), kilmingą dvarą Maskvos centre (600 mln. rublių) ir dvarą Tverės srityje (2 mlrd. rublių).

Be to, Ivanovui priklausė 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto gyvenamasis namas ir keliolika automobilių, įskaitant retą limuziną ZIS-110, kurio vertė įvertinta 18 mln. rublių - tokį patį, kokiu naudojosi Josifas Stalinas ir aukščiausioji SSRS vadovybė.

FTB taip pat išsiaiškino, kad 2010-2018 m. Ivanovas ir Zacharova kiekvieną vasarą nuomojosi vilas Žydrajame krante ir vien nuomai Sen Tropeze išleido mažiausiai 850 tūkst. eurų.

Tuo pat metu sąskaitas už jas apmokėdavo kiti asmenys ir įmonės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder