Andrejus Piontkovskis

Tribunolas Putinui: ekspertas pasakojo, kaip planuojama sugauti Rusijos karo nusikaltėlius (1)

Putino pakalikai bandys išvengti atsakomybės už karo nusikaltimus. Tarptautinė bendruomenė jau pradėjo kurti Rusijos karo nusikaltėlių tribunolo mechanizmą.

Kaip planuojama sugauti Rusijos karo nusikaltėlius

"Berlyne įvyko G8 teisingumo ministrų susitikimas, kuris tiesiogiai susijęs su Kremliaus nuotaikomis.

Susitikimas buvo surengtas siekiant aptarti praktines galimybes įsteigti tarptautinį tribunolą didžiausiems Rusijos karo nusikaltėliams.

Į susitikimą pakviestas Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroras.

Pastaruoju metu jis kelis kartus lankėsi Kijeve.

Principas yra toks, kad tarptautinis baudžiamasis teismas susidoros su paprastais nusikaltėliais, šimtais tų nusikaltimų, kurie buvo įvykdyti Bučoje, Izume, Chersone ir kituose miestuose", - sakė politologas ir publicistas Andrejus Piontkovskis.

Pasak jo, bus įsteigtas specialus tribunolas pagrindiniams nusikaltėliams - Rusijos karinei ir politinei vadovybei.

"Vokietijos teisingumo ministras, paklaustas, kaip karo nusikaltėliai bus suimti, atsakė, kad jie bus suimti, jei bus už Rusijos ribų, arba bus išduoti pagal taikos sutarties sąlygas po Maskvos pralaimėjimo", - aiškino ekspertas.

Kartu jis pabrėžė, kad dabar svarstomas ne Ukrainos pergalės ir Rusijos pralaimėjimo klausimas, o techninės nusikaltėlių patraukimo atsakomybėn detalės.

"Rusijos karo nusikaltėliams bus lengviau išsisukti nuo tribunolo be Putino, nes jis šiuo atžvilgiu jau yra beviltiškas.

Kiti turės progą pasakyti, kad jie nukovė Putiną, kad padarė didžiulę paslaugą žmonijai ir prašys susitikimo, kad jiems būtų suteiktos švelnios pasidavimo sąlygos.

Jau prasideda išteisinimo lenktynės", - apibendrino A. Piontkovskis.

Rusijos karo nusikaltėlių tribunolas - kas žinoma

Rusijos karo nusikaltėliams, taip pat Rusijos vadovybei už žiaurumus Ukrainoje gresia tribunolas.

Rusai laikinai okupuotose teritorijose kankino, prievartavo ir žudė vietinius gyventojus, yra įrodymų apie masinius žiaurumus ir deportacijas.  

JAV ambasadorė ypatingiems pavedimams pasaulinio baudžiamojo teisingumo srityje Beth Van Schaak pranešė apie sistemingus rusų karo nusikaltimus Ukrainoje.

Savo ruožtu "Amnesty International" apkaltino Rusiją nusikaltimais žmoniškumui dėl priverstinio civilių gyventojų deportavimo ir filtravimo.

Be to, JT taip pat laiko Maskvą atsakinga už karo nusikaltimus Ukrainoje.

Tuo pat metu Kijevas bendradarbiauja su užsienio partneriais, siekdamas įsteigti specialų tarptautinį tribunolą Rusijos karo nusikaltėliams.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder