Tyrėjai rado Jėzaus Kristaus nukryžiavimo įrodymų ant turino drobulės

Turino drobulė jau seniai kelia ginčus: jos šalininkai tvirtina, kad audekle atsispindi Kristaus atvaizdas, o kritikai ją vadina viduramžių apgavyste.

2017 m. atliktame tyrime, į kurį ir vėl atkreiptas dėmesys, teigiama, kad dešinioji ranka tikriausiai buvo „įtemptoje“ padėtyje, kuri galėjo atsirasti dėl nervų pažeidimo, kurį sukėlė nukryžiavimas.

Analizė, kad ant Turino drobulės nėra nykščių, leidžia manyti, jog iš tikrųjų tai buvo audinys, į kurį Jėzus Kristus buvo suvyniotas po nukryžiavimo. Apie tai praneša laikraštis „Daily Star“.

Tyrime, paskelbtame žurnale „Journal of Cultural Heritage“, rankos ant audeklo buvo iš naujo analizuojamos didesne raiška, naudojant „intensyvumo histogramos transformaciją“.

Tai parodė, kad dešinės rankos nykštys buvo „nenatūralioje“ padėtyje, o tai reiškia, kad jo atspaudo ant drobulės beveik visiškai nebuvo.

Nukryžiavimas galėjo pažeisti vidurinius plaštakos nervus, todėl nykštys buvo priverstas užimti tokią paslėptą padėtį, teigė tyrėjai.

Tai įvyko po to, kai dirbtinis intelektas atvaizdavo „Jėzaus Kristaus veidą“ iš drobulės.
Kritikai teigia, kad XIV a. menininkas galėjo pagaminti „Mesijo drobulę“ naudodamas miltelių pigmentą ant skulptūros ar gyvo modelio.

Dar 1908 m. atlikta radiokarboninė analizė parodė, kad apsiaustas datuojamas 1300 m., t. y. maždaug tuo metu, kai prasideda jo istorija.

Tačiau daktaras Liberato de Caro (Liberato de Caro), pasitelkęs naują technologiją, vadinamą plačiajuoste rentgeno spindulių sklaida, įrodė, kad senovinis audinys yra labai panašus į pavyzdį iš garsiosios Masados apgulties 55-74 m. po Kr.

L. de Caro atkreipia dėmesį, kad audinyje įausta daug iš Artimųjų Rytų kilusių augalų žiedadulkių grūdelių, o tai paneigia mintį, kad audinys yra europietiška klastotė.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder