Ukraina gaus lėšų už Romano Abramovičiaus parduotą "Chelsea" futbolo klubą: įvardyta konkreti suma

(1)

Didžiosios Britanijos vyriausybė beveik priėmė sprendimą dėl 2,6 mlrd. eurų (2,3 mlrd. svarų sterlingų), gautų pardavus Rusijos verslininkui Romanui Abramovičiui priklausantį futbolo klubą "Chelsea", skyrimo Ukrainai.

Apie tai praneša "The Telegraph".

Pinigai bus pervesti į labdaros fondą, skirtą nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje, visų pirma humanitarinei pagalbai, medicinos įrangai ir kitoms reikmėms.

Naujajam fondui vadovaus buvęs UNICEF JK vykdomasis direktorius Mike'as Penrose'as.

Didžiosios Britanijos valdžios institucijos baigia rengti visus reikiamus dokumentus, kad galėtų pervesti pinigus, tačiau tam taip pat reikia Europos Sąjungos pritarimo, nes Abramovičiui ES taiko sankcijas.

Pažymima, kad 2,6 mlrd. eurų suma bus viena didžiausių labdaros aukų karo aukoms istorijoje.

Priminsime, kad 2022 m. gegužės pabaigoje R. Abramovičius buvo priverstas parduoti Londono klubą dėl Didžiosios Britanijos vyriausybės įvestų sankcijų, susijusių su Rusijos pradėtu plataus masto karu prieš Ukrainą.

Klubo nuosavybės teisės buvo perduotos konsorciumui "Clearlake Consortium", kuriam vadovauja JAV milijardierius Thenas Boelie.

Primename, kad 2023 m. sausį "Chelsea" už 70 mln. eurų įsigijo Donecko "Šachtar Donetsk" ukrainiečių puolėją Mykhaylo Mudryk.

"Pitmen" gali gauti dar 30 mln. eurų premijų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder