Ukrainiečiai pranešė apie antrą per mėnesį naftos perpumpavimo stoties, aprūpinančios degalais Maskvą, smūgį
Tarnyba patikslino, kad ataka buvo surengta pagal prezidento Vladimiro Zelenskio patvirtintą 40 dienų operaciją, skirtą daryti spaudimą Rusijai, siekiant priversti ją nutraukti karą.
Preliminariais duomenimis, dronai pataikė į objekto techninius pastatus, po to įvyko sprogimas.
Tai jau antrasis šios stoties smūgis birželio mėnesį – ankstesnė ataka užfiksuota 10 dieną. Apie smūgį taip pat buvo pranešta gegužės 24 d.
„Vtorovo“ priklauso akcinės bendrovės „Transneft-Verkhnyaya Volga“ struktūrai ir yra pagrindinis logistikos mazgas, skirtas šviesiems naftos produktams perpumpuoti.
Per ją dyzelinis kuras transportuojamas į Maskvos žiedinį naftos produktų vamzdyną, o iš ten – į didelius naftos sandėlius aplink sostinę. Be to, stotis užtikrina naftos produktų tiekimą eksportui per Baltijos jūros uostus.
Birželio 10 d. per ataką, be „Vtorovo“, buvo smogta ir „Lobkovo“ stočiai Vladimirskoje srityje.
Kaip pažymima SBU pareiškime, Ukrainos pajėgos ketina ir toliau smogti objektams, užtikrinantiems Rusijos energijos tiekimą ir karinę logistiką.
Smūgiai naftos infrastruktūrai toliau aštrina degalų krizę Rusijoje.
Birželio 25 d. duomenimis, degalų pardavimo apribojimai oficialiai galiojo 32 šalies regionuose, taip pat aneksuotame Kryme ir okupuotose Ukrainos teritorijose.
Šaltinis: „The Guardian“
Rašyti komentarą