Ukrainos vėliava.

Ukrainos operacija Kryme: pusiasalyje suplevėsavo Ukrainos vėliava

(1)

Ukrainos specialusis būrys, žvalgybos duomenimis, surengė operaciją Kryme ir Rusijos aneksuotame pusiasalyje iškėlė Ukrainos vėliavą. Per operaciją priešas patyrė nuostolių savo gretose, ketvirtadienį „Telegram“ tinkle pranešė Ukrainos karinė žvalgyba. Be to, buvo sunaikinta įrangos. „Ir nacionalinė vėliava vėl suplevėsavo Ukrainos Kryme“, – teigiama pranešime.

Ukrainos specialiosios pajėgos naktį į ketvirtadienį Krymo Vakaruose iš jūros išsilaipino netoli Olenivkos ir Majako vietovių ir vėliau pasitraukė iš pusiasalio nepatyrusios nuostolių. „Visi tikslai ir uždaviniai buvo įvykdyti“, – pažymėjo Ukrainos generalinis štabas. Ukrainos naujienų agentūros „Ukrinform“ teigimu, buvo parodyti „specialiosios operacijos įrašai“.

Rusija 2014 m. neteisėtai aneksavo Krymą. Pastaruoju metu pusiasalis reguliariai buvo atakuojamas ukrainiečių. Ukraina yra paskelbusi, kad atsikovos visą Rusijos okupuotą teritoriją, įskaitant Krymą.

Ukrainos operacija Kryme surengta naktį prieš šalies Nepriklausomybės dieną. Žlugus Sovietų sąjungai, Ukraina 1991 m. rugpjūčio 24 d. paskelbė nepriklausomybę. 2022 m. vasario 24-ąją, likus lygiai pusmečiui iki Nepriklausomybės dienos, Rusija pradėjo invaziją į kaimyninę šalį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder