Ukrainos pajėgos Mariupolyje ruošiasi „paskutiniam mūšiui“

Ukrainos pajėgos ruošiasi „paskutiniam mūšiui“ dėl pietrytinio Mariupolio uostamiesčio, kuris yra apsiaustas nuo Rusijos įsiveržimo ankstyvojo etapo, pirmadienį pranešė jūrų pėstininkai.

„Šiandien tikriausiai bus paskutinis mūšis, nes šaudmenys baigiasi“, – per „Facebook“ parašė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 36-oji jūrų pėstininkų brigada.

„Tai reiškia mirtį daliai iš mūsų ir nelaisvę kitiems“, – sakė kariškiai ir pridūrė, kad jie yra „spaudžiami“ ir „apsupti“ Rusijos kariuomenės.

Pranešime sakoma, kad uostamiestis ginamas jau 47 dienas ir „daroma viskas, kas įmanoma ir neįmanoma“, siekiant išlaikyti miesto kontrolę.

Rusijos pajėgos pranešė, kad pagrindinės kautynės pastaruoju metu vyko aplink metalurgijos įmonę „Azovstal“ ir uoste.

Jūrų pėstininkai sakė, kad priešas juos „pamažu stūmė“ ir „apsupo mus ugnimi, o dabar stengiasi mus sunaikinti“.

Brigada informavo, kad apie pusė jos karių yra sužeisti.

„Daugybė sužeistųjų sudaro beveik pusę mūsų brigados. Kurių galūnės nenuplėštos, grįžta į mūšį“, – rašo jūrų pėstininkai.

„Visi pėstininkai žuvo, ir dabar susišaudymuose dalyvauja artileristai, priešlėktuvinių pabūklų ir radijo operatoriai, vairuotojai ir virėjai. Netgi orkestras“, – pridūrė jis.

Jūrų pėstininkai skundėsi nepakankama Ukrainos kariuomenės vadovybės parama: „Su mumis niekas nebenori susisiekti, nes mes jau esame nurašyti.“

Mariupolyje vyko kai kurios įnirtingiausios kautynės nuo Kremliaus puolimo prieš Ukrainą pradžios. Praktiškai visas miestas buvo paverstas griuvėsiais.

Manoma, kad uostamiestyje žuvo tūkstančiai civilių gyventojų.

Evakuotieji pasakojo apie siaubingas sąlygas, badą ir šaltį. Dėl nesiliaujančių bombardavimų gyventojams tenka slapstytis rūsiuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder