Už G. Floydo nužudymą buvęs policijos pareigūnas D. Chauvinas gavo 22,5 metų kalėjimo

Mineapolio mieste (Minesota) penktadienį teismas buvusiam policijos pareigūnui Derekui Chauvinui skyrė 22,5 metų laisvės atėmimo bausmę už afroamerikiečio George'o Floydo nužudymą. Teismo procesą internete transliavo vietinis „Star Tribune“ portalas.

Nuosprendį perskaitė teisėjas Peteris Cahillas. Prokuratūra paprašė D. Chauviną  nuteisti kalėti 30 metų.

Savo kalboje teisėjas pažymėjo, kad jo sprendimas nebuvo pagrįstas „emocijomis, užuojauta ar visuomenės nuomone“.

Tuo pačiu metu, pridūrė P. Cahillas, jis skyrė griežtesnę bausmę nei įprastai tokiais atvejais, nes nusikaltimas, pasak jo, įvykdytas ypač žiauriai ir kartu buvo piktnaudžiaujama tarnyba.

Teisėjas taip pat paliko galimybę anksčiau laiko paleisti D. Chauviną po 15 metų.

2020 m. gegužę G. Floydas buvo areštuotas dėl įtariamo mėginimo atsiskaityti padirbtu banknotu vienoje parduotuvėje, kur jis užėjo nusipirkti cigarečių.

Šiurkštūs jį sulaikiusių policininkų veiksmai buvo nufilmuoti mobiliuoju telefonu.

Po nepriklausomos autopsijos ataskaitos paskelbimo Henepino apygardos medicinos ekspertas paskelbė savo oficialią išvadą, kurioje sakoma, kad G. Floydas buvo nužudytas „spaudžiant kaklą“, nors vyras tuo metu taip pat buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir sirgo širdies liga.

Afroamerikiečio, kuris buvo uždusintas jį areštavusio policininko, mirtis išprovokavo didžiulius protestus Jungtinėse Valstijose.

Smurtas tris naktis iš eilės tęsėsi prie Baltųjų rūmų, kuriuose užsidaręs tuometis prezidentas Donaldas Trumpas atmetė tradicinį vienijantį valstybės vadovo vaidmenį ir pagrasino prieš demonstrantus pasiųsti „tūkstančius karių“.

Praėjus savaitei po G. Floydo mirties Mineapolyje buvo paskelbtos skrodimo išvados, rodančios, kad kaltė tenka baltajam policininkui, beveik devynias minutes keliu spaudusiam antrankiais surakinto ir ant žemės paguldyto 46 metų vyro sprandą. Incidento vaizdo įraše matyti, kaip G. Floydas iš pradžių maldavo „Negaliu kvėpuoti!“, o paskui liovėsi judėti.

Šių metų balandžio mėnesį prisiekusieji Mineapolyje paskelbė nuosprendį G. Chauvino byloje. Jis buvo pripažintas kaltu dėl žmogžudystės.

Sidebar placeholder