Kariai

Užsienio piliečiai krizės atveju galės tarnauti Latvijos kariuomenėje

Latvijos Respublikos gynybos ministerija parengė Karinės tarnybos įstatymo pataisas, numatančias galimybę priimti į karinę tarnybą užsienio piliečius, įskaitant motyvuotus ukrainiečius, esant krizinėms situacijoms.

Ukrainos patirtis rodo, kad kitų šalių piliečiai gali veiksmingai kariauti jos ginkluotosiose pajėgose.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos priima 18-60 metų amžiaus užsieniečius, kurie anksčiau neteisti, pripažinti tinkamais karinei tarnybai, praėję profesinę ir psichologinę atranką, yra tinkamo fizinio pasirengimo ir turi teisę teisėtai atvykti į Ukrainos teritoriją.

Ankstesnė karinė ar kovinė patirtis laikoma privalumu, bet ne reikalavimu stojant į Ukrainos ginkluotosios pajėgas.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, Karinės tarnybos įstatymo pakeitimais numatoma į Latvijos nacionalines ginkluotąsias pajėgas priimti savanorius iš ES šalių, Europos laisvosios prekybos asociacijos šalių, NATO šalių, taip pat Australijos, Brazilijos, Naujosios Zelandijos ir Ukrainos.

Su užsieniečiais bus sudaromos sutartys, jei jie atitiks gynybos ministro nustatytus sveikatos reikalavimus, nebuvo SSRS ar kitos užsienio valstybės saugumo tarnybų darbuotojai, agentai, rezidentai ar slaptaviečių turėtojai, o jų priėmimas atitinka nacionalinio saugumo interesus, remiantis Karinės žvalgybos ir saugumo tarnybos nuomone.

Be to, į tarnybą NAF gali būti priimami užsieniečiai, kurie neturi teistumo už ypač sunkų nusikaltimą, jei teistumas neišnykęs ar nepanaikintas, ir kurie teisėtai gyvena Latvijos Respublikoje.

Užsienietis, atvykstantis į NAF, turi mokėti valstybinę kalbą arba bent jau anglų ar prancūzų kalbą.

Užsieniečiai galės sudaryti sutartį gynybos ministro nustatytam terminui, neviršijančiam karo ar nepaprastosios padėties trukmės.

Į NCA priimtiems užsieniečiams gali būti nustatytas ne ilgesnis kaip 6 mėnesių bandomasis laikotarpis.

Tarnybos metu užsieniečiai atliks aktyviąją tarnybą ir turės kario statusą, todėl gaus mėnesinį atlyginimą ir socialines garantijas, nustatytas kariams ir jų šeimos nariams, išskyrus teisę į ilgalaikio darbo pensiją.

Jiems gali būti suteikiami ne karininko, o kiti kariniai laipsniai.

Sutartis su užsieniečiu gali būti nutraukta prieš terminą, jei jis ar ji pripažįstami netinkamais aktyviai tarnybai dėl sveikatos būklės arba atleidžiami iš tarnybos kaip drausminė nuobauda.

Įstatymo projektas šiuo metu yra viešų diskusijų etape.

Pirmiausia jam turės pritarti Vyriausybė, o po to jį turės priimti Seimas.

Šaltinis: press.lv

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder