V. van Gogho muziejuje eksponuojamas iki šiol viešai nematytas jo kūrinys

Iki šiol nematytas dailininko Vincento van Gogho (Vinsento van Gogo) pieštas suvargusio seno vyro portretas ketvirtadienį pirmą kartą buvo išeksponuotas Amsterdamo muziejuje.

Paveikslo „Nusidėvėjęs“ (Worn out) eskizas, kurį V. van Goghas nupiešė savo karjeros pradžioje 1882 metais, ilgiau nei šimtmetį slėpėsi vienos olandų šeimos privačioje kolekcijoje.

Nedideliame pieštuku pieštame kūrinyje pavaizduotas ant medinės kėdės sėdintis pasilenkęs senyvo amžiaus darbininkas, rankomis susiėmęs už galvos.

„Šis [darbas] anksčiau niekur nebuvo matytas. Tai pirmas kartas, kai šis piešinys eksponuojamas viešai“, – naujienų agentūrai AFP sakė V. van Gogho muziejaus ekspertas Teio Meedendorpas (Tejas Medendorpas).

„Jis atkeliavo iš olandų privačios kolekcijos, kur išbuvo labai ilgą laiką. Tai yra pirmas kartas ir proga, kai pasaulis jį gali pamatyti“, – kalbėjo jis.

V. van Goghas netrukus nupiešė ir daugiau panašių labiau jam patikusių piešinių, kurie dabar yra saugomi V. van Gogho muziejaus kolekcijoje „Nusidėvėjęs“.

Muziejus taip pat saugo panašaus turinio litografiją, patekusią į kolekciją „Prie amžinybės vartų“ (At Eternity's Gate).

Ketvirtadienį pristatytas piešinys bus eksponuojamas laikinoje muziejaus ekspozicijoje iki sausio 2 dienos, o vėliau vėl sugrįš į privačią kolekciją.

Sidebar placeholder