„Veikė labai slaptai". Rusija ir Iranas į karą su Ukraina verbuoja buvusius Afganistano desantininkus

Rusija į karą su Ukraina verbuoja Afganistano elitinės nacionalinės armijos desantininkų korpuso narius, kurie liko šalyje, kai ši pernai pasidavė Talibanui.

Apie tai pranešė leidinys „Foreign Policy", remdamasis keliais šaltiniais Afganistano kariuomenėje ir saugumo tarnybose. Apmokyti lengvieji pėstininkai beveik 20 metų kartu su JAV ir kitų sąjungininkų specialiosiomis pajėgomis kovojo su Talibanu.

Rusai supranta, kad šie kovotojai gali atlikti lemiamą vaidmenį padedant Rusijai siekti savo tikslų mūšio lauke Ukrainoje.

Leidinio duomenimis, Afganistane ir kaimyninėse šalyse tebėra nuo 20 000 iki 30 000 Afganistano savanorių komandosų. Nuo tada, kai į valdžią atėjo Tabils, buvo evakuoti tik keli šimtai vyresniųjų karininkų.

JAV išleido beveik 90 mlrd. dolerių afganistaniečių vadams kurti ir mokyti. Kaip pažymi FP, šios pajėgos iš esmės buvo nekompetentingos ir per kelias savaites perdavė šalį Talibanui, tačiau visada buvo labai gerbiamos, nes jas apmokė JAV karinio jūrų laivyno SEAL ir Didžiosios Britanijos specialiosios oro tarnybos.

Afganistano komandosai vis dar laukia evakuacijos į JAV ir Didžiąją Britaniją, tačiau tuo pat metu jie išlieka lengvas grobis Rusijos verbuotojams.

Buvęs aukšto rango Afganistano saugumo pareigūnas, laikydamasis anonimiškumo sąlygos, pabrėžė, kad komandosų integracija į Rusijos kariuomenę "pakeistų žaidimo taisykles" mūšio lauke Ukrainoje.

Buvęs Afganistano specialiųjų pajėgų karininkas teigė, kad už afganų komandosų verbavimą tikriausiai atsakinga „Wagner PMC".

„Juos geriau panaudoti Vakarų sąjungininkų kovai ukrainiečių pusėje. Jie nenori kovoti už rusus, nes rusai yra priešai. Bet ką dar jie gali padaryti?" - teigė jis.

Keletas buvusių komandosų sakė, kad juos bandyta užverbuoti per „WhatsApp" ir "Signal". Rusų pasiūlymą gali priimti iki 10 000 buvusių vadų.

Iranas taip pat buvo įtrauktas į verbavimą. Buvusio komandosų kapitono liudijimu, jis asmeniškai padėjo keliems buvusiems kolegoms susisiekti su kariuomenės verbavimo tarnyba Teherane. Pasak jo, iš Afganistano į Iraną, o paskui į Rusiją buvo perkeliami rekrūtai.

„Kai jie priima Rusijos pasiūlymą, specialiųjų pajėgų telefonai atjungiami. Jie veikia labai slaptai", - sakė buvęs kapitonas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder