Žuvo viena geriausių pasaulio ekstremalių slidininkių 

Viena geriausių pasaulio ekstremalių slidininkių žuvo nusileidžiant nuo 8000 metrų aukščio kalno Nepale

Amerikiečių alpinistė ir slidininkė Hillary Nelson buvo rasta negyva nukritusi nuo Manaslu kalno Nepale, aštuntos pagal aukštį pasaulio viršukalnės. Apie tai praneša "Sky News".

Žuvo nusileidžiant nuo 8000 metrų aukščio kalno Nepale

Pranešama, kad 49 metų moteris nukrito nuo kalno rugsėjo 26 d., kai kartu su partneriu Jimu Morrisonu slidėmis leidosi nuo 8163 metrų aukščio Manaslu viršūnės. 

Nelson buvo ieškoma dvi dienas, tačiau tik rugsėjo 28 d. gelbėtojų sraigtasparnis rado jos kūną pietiniame kalno šlaite.

Mirusiosios kūnas netrukus bus pervežtas į Katmandu, kad būtų nustatyta mirties priežastis.

Verta paminėti, kad rugsėjo 26 d. žemesniame Manaslu kalno aukštyje taip pat užgriuvo lavina, per kurią žuvo Nepalo gidas ir buvo sužeisti keli kiti alpinistai.

Kas žinoma apie Hillary Nelson

2012 m. Hillary Nelson tapo pirmąja moterimi, įveikusia dvi 8000 m viršukalnes per vieną 24 valandų kelionę.

2018 m. Nelson su partneriu Jimu Morrisonu pirmą kartą slidėmis "Dreamline" nusileido nuo Lhotse kalno, kuris yra ketvirtas pagal aukštį pasaulio kalnas ir yra sujungtas su Everestu.

Per savo gyvenimą ekstremali slidininkė dalyvavo daugiau nei 40 slidinėjimo ekspedicijų ir pirmoji nusileido nuo daugelio pasaulio viršūnių.

Nepalo valdžios institucijos nusprendė pakeisti kopimo į Everestą sąlygas po to, kai 2019 m. įvyko vienuolika tragiškų incidentų.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder