Vokietijos naftos milžinė tiekė degalus Rusijos bombonešiams

(1)

Didžiausia Vokietijos naftos produktų gamintoja "Wintershell Dea" tikriausiai tiekė aviacinio kuro komponentus Ukrainoje smogusiems Rusijos bombonešiams. Apie tai pranešė Vokietijos laikraštis "Spiegel".

Žurnalistinio tyrimo duomenimis, Vokietijos bendrovė tiekė parafiną Rusijai per bendrą įmonę su Rusijos "Gazprom".

Šis parafinas naudojamas aviaciniams degalams gaminti, kurie vėliau buvo naudojami Rusijos bombonešių degalams.

Visų pirma minima sausio 14 d. raketų ataka prieš gyvenamųjų namų kvartalą Dniepropetrovske ir 2022 m. birželio mėn. prieš prekybos centrą Kremenčiuke.

Abiem atvejais Rusijos raketų nešėjai pakilo iš Šaikovkos oro bazės, kurioje bazuojasi viršgarsiniai bombonešiai Tu-22M3, galintys šaudyti Kh-22 klasės raketas. 

Pasak leidinio, šie bombonešiai galėjo būti varomi tuo pačiu kuru, kuris buvo pagamintas naudojant Wintershell Dea parafiną.

Pažymima, kad Vokietijos bendrovė, nepaisydama kritikos, ir toliau veikė Rusijos rinkoje, nors daugelis jos užsienio degalų konkurentų nusprendė pasitraukti.

"Ilgą laiką veikusi bendrovė tapo nesąžiningų Vakarų žaliavų bendrovių, kurios vis dažniau perka Rusijoje ir, nepaisydamos visų pavojaus varpų, tapo priklausomos nuo Putino, investuodamos milijardus, simboliu", - rašė leidinys.

Sausio 17 d. "Wintershell Dea" paskelbė apie savo ketinimą pasitraukti iš Rusijos.

Formaliai todėl, kad "Rusija nebėra patikima ekonominė partnerė".

Tačiau žurnalistai šį pareiškimą tiesiogiai sieja su sausio 14 d. Rusijos raketų smūgiu į daugiaaukštį pastatą Dniepropetrovske.

Tačiau pažymima, kad vokiečiams pasitraukus bendra įmonė su "Gazprom" liks Rusijoje ir toliau naudos savo įrangą reaktyviniams degalams gaminti - "milijardų dolerių vokiečių investicijų", padarytų ankstesniais metais, sąskaita.

Daugiaaukščio pastato Dniepro mieste apšaudymas raketomis

Organizatorių nuotr.

Sausio 14 d. per kitą raketų smūgių bangą Ukrainai rusai pataikė į gyvenamąjį daugiabutį Dniepro mieste.

Dėl smūgio visiškai sugriuvo vienas iš pastato įėjimų, žuvo mažiausiai 44 žmonės.

Pasak kariškių, priešas paleido labai galingą, bet netikslią X-22 raketą. Žinoma, kad Ukrainos priešlėktuvinė gynyba raketos nesulaikė ir ji pataikė būtent ten, kur skrido.

Tuo tarpu rusų tarpe ši tragedija sukėlė audringą susijaudinimą ir pašaipas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder