Rishis Sunakas

Vyriausybė: naujasis JK premjeras nevyks į JT klimato konferenciją

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) nedalyvaus kitą mėnesį vyksiančioje svarbioje Jungtinių Tautų klimato konferencijoje, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

R. Sunako biuras teigė, kad sprendimas priimtas dėl „neatidėliotinų vidaus įsipareigojimų“, įskaitant pasirengimą lapkričio 17 dieną turinčiam įvykti biudžeto pristatymui. Pažymima, kad šis sprendimas neatspindi konservatorių vyriausybės įsipareigojimo kovoti su klimato kaita sumažėjimo.

Tikimasi, kad susitikime dalyvaus kiti JK vyriausybės aukšto rango pareigūnai.

R. Sunakas pradėjo eiti pareigas antradienį, pakeitęs Liz Truss (Liz Tras), kuri atsistatydino išdirbusi septynias savaites, jos mokesčių mažinimo planams sukėlus ekonominį ir politinį chaosą.

Lapkričio 6 dieną Šarm aš Šeiche Egipte prasidėsiančioje konferencijoje, vadinamoje COP27, beveik 200 šalių pareigūnai ketina aptarti, kaip kovoti su visuotiniu atšilimu.

Praėjusiais metais JK surengė COP26 konferenciją Glazge Škotijoje, ir joje dalyvavo tuometinis ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas).

R. Sunako atstovė spaudai teigė, kad JK tebėra įsipareigojusi iki 2050 metų pasiekti nulinį anglies dioksido išmetimą ir „vadovauti tarptautiniams ir nacionaliniams kovos su klimato kaita veiksmams“.

Opozicinės Leiboristų partijos atstovas Edas Milibandas sakė, kad R. Sunakas priėmė „siaubingą sprendimą“.

„Šie aukščiausiojo lygio susitikimai yra svarbūs, – sakė jis BBC. – Jie priverčia imtis veiksmų sprendžiant didžiausią problemą, su kuria susiduriame kaip pasaulis.“

Tuo metu Egiptas anksčiau šią savaitę atnaujino kvietimą karaliui Charlesui III (Karoliui III) į COP27. Toks žingsnis žengtas atsistatydinus L. Truss, kuri prieštaravo karaliaus dalyvavimui COP27 konferencijoje. 

Spalio pradžioje, Bakingamo rūmai patvirtino, kad Charlesas III nedalyvaus COP27, žiniasklaidoje pasirodžius pranešimų, kad L. Truss pareiškė karaliui prieštaravimų.

Kol kas nei JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas), nei Kinijos lyderis Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) nepatvirtino savo dalyvavimo COP27 susitikime. 

JAV žiniasklaida praneša, kad J. Bidenas vis dėlto planuoja dalyvauti konferencijoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder