Volodymyras Zelenskis, Valerijus Zalužnas

Zelenskio kandidatai pakeisti Zalužną atsisakė vyriausiojo ginkluotųjų pajėgų vado posto

(2)

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui nepavyko rasti pamainos Valerijui Zalužnyj Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado poste, pranešė informuoti šaltiniai laikraščiams "The Times" ir "The Economist".

Pasak jų, sausio 29 d. per V. Zelenskio ir V. Zalužnyj susitikimą prezidentas paprašė AFU vyriausiojo vado atsistatydinti, o šiam atsisakius, pareiškė, kad pasirašys įsakymą dėl atleidimo.

Zalužnyj grįžo į savo kabinetą ir apie atsistatydinimą informavo savo pavaduotojus.

Tuo pat metu prezidento kanceliarija vyriausiojo vado postą pasiūlė 38 metų Ukrainos žvalgybos vadovui Kirilui Budanovui, o po jo - 58 metų sausumos pajėgų vadui Oleksandrui Syrskiui.

"Teigiama, kad abu jie pasiūlymą atmetė, o tai paskatino V. Zelenskį atsitraukti", - rašo "The Times".

Galimas Zalužno atsistatydinimas taip pat sukėlė nerimą aukštiems Ukrainos kariuomenės karininkams ir Kijevo tarptautiniams partneriams, įskaitant JAV ir Jungtinę Karalystę.

"Zelenskis turi suprasti, kad kariuomenė pasitiki Zalužniu, ir jei prezidentas nori, kad kariuomenė pasitikėtų juo, jis taip pat turi išmokti pasitikėti Zalužniu", - "The Times" sakė vienas iš vyriausiojo vado patikėtinių.

Pasak laikraščio, pokalbis apie atsistatydinimą tarp Zelenskio ir Zalužnio įvyko po to, kai vyriausiasis vadas pasakė prezidentui, kad padėtis fronte nėra tokia teigiama, kaip ją vertina prezidento kanceliarija.

Pasak "Financial Times" šaltinių, Zalužnyj atleidimas nėra neišvengiamas. Jie pažymi, kad vis dar neaišku, kokią poziciją gali užimti vyriausiasis vadas ir kas galėtų jį pakeisti.

Zalužnyj vyriausiuoju vadu tapo 2021 m.

2023 m. rudenį žiniasklaida pranešė apie jo ir V. Zelenskio konfliktą.

Tai įvyko po vyriausiojo vado interviu leidiniui "The Economist", kuriame jis pranešė apie įstrigusį karą su Rusija. Prezidentas viešai su tuo nesutiko ir nustojo tiesiogiai bendrauti su vyriausiuoju vadu.

Pasak oficialaus Zelenskio biografo ir "Time" žurnalisto Simono Šusterio (Simon Shuster), prieštaravimai tarp prezidento ir kariuomenės vado kilo dar prieš Rusijos visavertę invaziją į Ukrainą.

Visų pirma Zalužnyj pasisakė už visuotinę mobilizaciją ir sienų su Rusija stiprinimą, o Zelenskis baiminosi, kad tokios priemonės sukels visuomenės paniką.

ve.lt

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder