Žiniasklaida: nuo Izraelio smūgio Irano konsulatui Sirijoje nukentėjo ir Kanados ambasada

Nuo Izraelio smūgio Irano konsulatui Damaske balandžio 1 d. nukentėjo ir netoliese esanti Kanados ambasada.

Kaip rašo „Ukrinform“, tai pranešė portalas „CBC News“, remdamasis savo informuotais šaltiniais.

„Šaltinis Kanados užsienio reikalų ministerijoje pareiškė, kad balandžio 1-ąją per oro smūgį buvo apgadintas Kanados ambasados ​​pastatas, išdaužti bent keli langai. Oficialūs asmenys dar nespėjo apžiūrėti pastato ir nustatyti, ar nepažeistos konstrukcijos“, – sakoma pranešime.

Pažymima, kad Kanados ambasada Damaske yra šalia Irano konsulato, kuris buvo visiškai sunaikintas per oro smūgį.

Nors Kanados ambasada Sirijoje oficialiai nutraukė darbą dar 2012 metais, Kanados diplomatai ir kiti asmenys, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, nuo to laiko kelis kartus buvo atvykę į Siriją. „Neaišku, ar jie dirbo ambasados ​​patalpose“, – konstatuoja „CBC News“.

Portalui nepavyko iš Kanados ir Izraelio atstovų sužinoti, ar Kanada buvo oficialiai įspėta apie artėjantį antskrydį, siekiant įsitikinti, kad ambasadoje nėra žmonių.

„Šaltinis Kanados užsienio reikalų ministerijoje sakė, kad ambasados ​​pastatas tebėra Kanados vyriausybės nuosavybe“, – pažymima publikacijoje.

Balandžio 1 d. ataka, per kurią, Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios karo stebėtojų organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ duomenimis, žuvo 16 žmonių, buvo penktas smūgis Sirijai per savaitę, dėl kurio kaltinamas Izraelis.

Tarp žuvusiųjų – generolai Mohammadas Reza Zahedis ir Mohammadas Hadi Hajis Rahimis, kurie buvo aukšto rango Irano revoliucijos gvardijos užsienio operacijų padalinio „Quds Force“ vadai.

Reaguodamas į smūgį, Iranas pareiškė, kad Izraelio ambasados „nebėra saugios“.

Izraelis nepatvirtina, kad jo lėktuvai subombardavo Irano konsulatą Damaske, bet to ir neneigia.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder