Žvalgyba: Rusija Kryme turi sausumoje, ore ir jūroje bazuojamų branduolinio ginklo nešėjų

Rusija laikinai okupuotame Kryme šiuo metu turi sausumoje, ore ir jūroje bazuojamų branduolinio ginklo nešėjų.

Tai išskirtiniame interviu naujienų agentūrai „Ukrinform“ pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Černiakas.

Pasak jo, Ukrainos karinė žvalgyba stebi Rusijos branduolinių šaudmenų, taip pat ir taktinio lygmens, judėjimą ir žino, kur jie laikomi.

„Karinė žvalgyba mato, kad laikinai okupuoto Krymo teritorijoje šiuo metu yra dislokuota sausumoje, ore ir jūroje bazuojamų branduolinio ginklo nešėjų. Omenyje turimi laivai, povandeniniai laivai, lėktuvai ir sausumos kompleksai, galintys smogti branduoliniais šaudmenimis. Potencialiai Rusija turi tokią galimybę“, - pabrėžė pareigūnas.

Žvalgybos atstovas pridūrė, jog okupantai atliko tam tikrus darbus objekte „Feodosija-13“ Krasnokamenkos gyvenvietėje, kad ten būtų galima laikyti branduolinius šaudmenis. Bet dabar nežinoma, ar tie darbai baigti.

Komentuodamas Rusijos keliamą branduolinio smūgio pavojų, Ukrainos karinės žvalgybos atstovas pareiškė, kad agresorė „gali ryžtis bet kam“.

„Tačiau tikimės, jog tarptautinė bendrija įstengs padaryti poveikį šaliai okupantei, kad pasaulyje neįvyktų branduolinė katastrofa. Ukraina taip pat atsižvelgia į įvairius įvykių raidos variantus“, - pabrėžė A. Černiakas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder