Atostogas Jono Šliūpo muziejus kvies užbaigti smagiomis edukacijomis

Vasarą jaunuosius palangiškius ir kurorto svečius Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia užbaigti pasineriant į smagias ir atradimų kupinas edukacijas. 

Rugpjūčio 24 d. 15 val. muziejaus kiemelyje senuosius liaudies žaidimus mokys žaisti etnologas Jonas Kavaliauskas, o rugpjūčio 25 d. 15 val. Palangos paplūdimyje archeologė dr. Raimonda Nabažaitė įrengs imitacinę perkasą ir kvies išbandyti archeologo profesiją.

Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai - paprasti ir visiems prieinami: nereikalauja sudėtingų įrankių bei prietaisų, didžiulių aikščių.

Tačiau etnologas Jonas Kavaliauskas įsitikinęs, kad į užmarštį keliaujantys etnografiniai dalykai šiandien mus gali nustebinti ir įkvėpti.

Edukacinėje popietėje rugpjūčio 24 d. 15 val. jis ne tik nuotaikingai pristatys tradicinių lietuvių liaudies žaidimų ir pramogų įvairovę, priemones žaidimams žaisti, tačiau kartu su vaikais gamins garsinius žaislus skudutį ir birbynę.

Nuošaly neliks nė vienas edukacijos svečias - vaikai savo vikrumą išbandys individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, o jos vyks naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus – vežimų ratus ir ienas, lankus, pavalkus.

Drąsiausi galės išbandyti klumpių tvirtumą ir patį egzotiškiausią žaidimų įrankį – kojūkus. Edukacija skirta 5-12 m. vaikams, kaina asmeniui – 2 Eur. Bilietus galima įsigyti muziejuje prieš renginį, tačiau kviečiame registruotis internetu https://forms.gle/SVajdQiK1Tiwx45K7.

Rugpjūčio 25 d. kviečia į Palangos paplūdimį, kur 15 val. surengs archeologinių kasinėjimų edukaciją 6-12 metų vaikams „Pasimatuok archeologo batus”.

Užsiėmimo metu vaikai turės galimybę nors dienai tapti archeologais ir patirti tikrą atradimo džiaugsmą archeologinėje perkasoje.

Edukacijoje, kurią ves Klaipėdos universiteto Baltijos regiono ir archeologijos instituto mokslininkė archeologė dr. Raimonda Nabažaitė, bus naudojamos autentiškos archeologų darbo priemonės, vaikai susipažins su tyrimų metodais, mokysis kurti radinių pasą.

Edukaciniai kasinėjimai vyks paplūdimyje S. Dariaus ir S. Girėno g. gale, tačiau užsiregistravusius dalyvius kviečiame įsigyti bilietus ne vėliau nei tą pačią dieną iki 14.30, atvykus į Jono Šliūpo muziejų.

Bilieto kaina asmeniui – 2 Eur. Suformuotą grupę iš muziejaus į improvizuotą perkasą palydės muziejaus edukatorė. Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame registruotis iš anksto užpildant anketą https://forms.gle/ai7V1dJvmJbBPBAN8.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder