„Jūros ambasados akademija“ kvies pažvelgti į ateities jūrą

Pasaulinės jūros dienos proga, Klaipėdoje rengiamas interaktyvus forumas, skirtas jaunimui.

Renginyje susipins edukacijos, kurios leis susipažinti, kaip yra valdomi ir kaip uoste kraunami laivai, laivų statykloje suvirinamos jų detalės, veiks jūrinių mazgų dirbtuvės, edukacijų erdvėje vyks ir virtualios realybės jūrinių video demonstracijos – su sukurtais virtualios realybės video vasarą jau buvo supažindinti Jūros šventės svečiai, apsilankę Jūrininkų skverelyje.

Forumas bus kupinas įvairaus spektro pranešimų, susijusių su jūra, jos galimybėmis, laivybos istorija ir ateities gairėms.

Daug dėmesio bus skirta su jūra susijusioms profesijoms, bus aptarta, kokios karjeros perspektyvos šiuo metu atsiveria jūriniame sektoriuje.

Taip pat bus pristatytos jūrinės inovacijos ir tyrimai, aplinkosauginiai sprendimai, kurie gali padėti pasirūpinti jūros ekosistema.

„Galime didžiuotis, kad gyvename Klaipėdoje – mieste, kuris suteikia neribotas jūros galimybes.

Forume apžvelgsime, kaip keičiasi jūra, kokios yra naujausios laivybos tendencijos, jaunimui pateiksime informaciją apie sudarytas puikias sąlygas čia, Klaipėdoje, mokytis ir siekti karjeros aukštumų su jūra susijusiose srityse.

Klaipėda turi gausią mokslininkų ir inovatorių komandą, kuri jaunimui pristatys naujausius mokslinius tyrimus, inovacijas, kurios svarbios ir aplinkosauginiu požiūriu“, - apie forumą pasakojo Andrius Sutnikas, projektą „Jūros ambasada“ įgyvendinančios asociacijos „Lietuvos jūrinis klasteris“ koordinatorius.

Jūrinis forumas – projekto „Jūros ambasada” dalis. Projektas iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros programos „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimas".

Forumą moderuos Robertas Petrauskas, pranešimus jame skaitys svečiai iš Lietuvos jūrų muziejaus, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Klaipėdos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, jūrininkų įdarbinimo agentūros OJ Crew”, UAB „Western Baltic Engineering”, LJKK „Bega”, UAB „Popa LT".

Nors forumas oficialiai startuoja 11.00 val., tačiau durys į Pasaulinei jūros dienai dedikuotą renginį bus atvertos jau 9.00 val.  – prieš forumą vyks įtraukiančios jūrinės edukacijos, kurias rengs Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos Pauliaus Lindenau  mokymo centras.

Specialią jūrinėms fotosesijoms skirtą erdvę su unikaliais jūriniais akcentais įrengs ir Lietuvos jūrininkų sąjunga.

Forumo vieta - Klaipėdos universiteto Aula Magna auditorijų kompleksas, AK-1 a., II aukštas (PC „Studlendas“, Herkaus Manto 90).

Forumo data ir laikas2022 09 29 (ketvirtadienis), 9.00 – 14.30.

Norintys dalyvauti forume, kviečiami registruotis el. paštu: [email protected]. Vietų skaičius ribotas.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder