Šeštojo festivalio šūkis remiasi filosofo Viktoro Franklio žodžiais: „Aš tampa Aš, tik susitikęs su Tu“. Bendruomeniškumo svarbą akcentuojantis šūkis tapo dar aktualesnis po vasario 24-osios.
Festivalio dėmesys jaunimo sąmoningumui ir istorijai
Tradiciškai festivalis savo veiklomis atlieps jauno žmogaus, sąmoningumo ir kūrybiškumo poreikius, kvies renginio svečius domėtis krašto istorija.
Festivalio įžanga taps pirmą kartą rengiama Kulių vasaros kino akademija, kurioje 14-18 m. jaunuoliai susipažins su kinu, kurs savo filmą bei jo pristatymo publikai strategiją.
Apie klimato kaitą ir naująją „žmogaus amžiaus“ epochą, Antropoceną, pasakos dailininkų Martyno Pekarsko ir Valentino Varno tapybos akcija ir paroda „Antropoceno žmogus šiuolaikinio dailininko akimis“.
Savo istorija ir žymiais gyventojais besididžiuojančiame miestelyje festivalio dienomis vyks net keturios istorinės ekskursijos. Gidė Inga Blėdienė kvies į tris skirtingus turus po Kulius: ekskursijų dalyviai susipažins su miestelio bendruomenės kova už lietuvišką kalbą ir spaudą, su Kuliuose gyvenusiais ir kūrusiais žymiais visuomenės veikėjais – Juozu Tumu-Vaižgantu ir Sofija Kymantaite-Čiurlioniene. Paskutinis istorinės programos akcentas – „Taško“ teatro teatralizuota ekskursija ,,Kuliai - istorijos ir laiko dėlionė”.
Kontrastingų nuotaikų ir įvairių kultūrų kupina sceninė programa
Kasmet SOFIJOS festivalis lepina lankytojus naujais atradimais – kviečia į Kulių miestelį charizmatiškus įvairių pasaulio kultūrų atlikėjus, pasirodančius Lietuvoje pirmą kartą. Šįkart Kuliuose su Lietuvos publika susipažins prancūzų Neo retro grupė „Le Balluche de la Saugrenue“. Savo kūryboje prancūzai su humoru interpretuoja pasaulio muziką, išranda naujas, muzikines formas, bei nukelia klausytojus į Paryžiaus bohemos aukso amžių. Naudodami šiam laikotarpiui būdingus instrumentus – akordeoną, kontrabosą, bandžą/gitarą ir jase – muzikantai groja džaivą, valsus, tango, svingą, rumbą bei atranda vietos prancūzų klasikų dainoms. „Le Balluche de la Saugrenue“ koncertas vyks Kulių kultūros centre liepos 7 d. 19 val.
Sceninėje festivalio programoje netruks skirtingas kultūras atstovaujančių pasirodymų. Liepos 5 d. 19 val. vyks Taško teatro muzikinis spektaklis „Mitai“, (rež. V. Masalskis), paremtas įvairių tautų mitologijomis ir perkelsiantis žiūrovus į mistinį pasakojimą apie žmogaus gyvenimą.
Valstybės diena, liepos 6-oji, festivalio metu bus švenčiama lauko kino erdvėje, kur 21 val. vyks išankstinė filmo „Tvano nebus“ premjera Lietuvoje. Režisieriaus Marato Sargsyan filme vaizduojami kariniai įvykiai atitrūkę nuo konkretaus laikmečio ar šalies, o pagrindinį vaidmenį atlieka V. Masalskis.
Išskirtinis koncertas festivalio lankytojų lauks liepos 8 d., 19 val. Kulių bažnyčioje, kur skambės žydų kilmės kompozitorių klasikinės muzikos programa „Duettissimo“. Nemokamą koncertą atliks vieni ryškiausių jaunosios kartos lietuvių atlikėjų - Dalia Dėdinskaitė (smuikas) ir Gleb Pyšniak (violončelė).
Įvairią sceninę programą liepos 9-ąją, 19 val. užbaigs grupė „Graži ir ta galinga“. Klaipėdos jaunimo teatro aktorių grupė išsiskiria ryškiu moterišku braižu, ironiškais tekstais bei charizmatišku atlikimu, o Kulių scenoje bus pristatomas naujas grupės koncertas-spektaklis „Mimozos ir sirenos“.
Kulių Jomarkas – bendruomenės apsikeitimas ne tik prekėmis, bet ir vertybėmis
Stipriausiai SOFIJOS festivalio aurą ir bendruomeniškumo idėją bus galima pajusti liepos 9-ąją antrus metus organizuojamame šeštadieniniame Jomarke. Po nemokamo Klounų teatro studijos „Dulidu“ spektaklio visai šeimai „Kaip atsirado drugeliai” miestelį žadins ir gerą nuotaiką kurs ne tik klounai, bet ir varinių pučiamųjų ansamblis – Klaipėdos brass kvintetas. Triukšmingi Jomarko personažai kvies įsijungti į žaidimus, įsigyti menininkų, dizainerių prekių, sendaikčių, ragauti tradicinių Kulių beigelių ar bendrauti su kaimynais bei menininkais.
Dalyvavimas Jomarke nemokamas, tad savo prekystalius Kuliuose kviečiami įkurti visi turintys ką parduoti ar kuo pasidalinti – kulinarijos propaguotojai, originalių suvenyrų ir rankdarbių kūrėjai, „Blusų turgaus“ entuziastai, batų valytojai, kirpėjai, sriubos virėjai, bulvių kepėjai ar likimo pranašautojai. Meninė turgaus atmosfera ir prekybą pagyvinantys pasirodymai leis prekeiviams tikėtis gero pelno, o lankytojams gausių pirkinių.
Sekmadienį, festivalio uždarymo dieną, organizatoriai kvies visos kultūrinės savaitės įspūdžius užtvirtinti meninių-gamtinių patirčių ture Reiskių tyro pelkėje – didžiausioje seniūnijoje aukštapelkėje, savo augmenija primenančioje Sibiro tundrą. Režisierius ir gamtininkas Mindaugas Survila papasakos kokie iššūkiai laukia filmuojant/stebint gamtoje.
Festivalio idėjas palaiko Lietuvos kultūros taryba ir Plungės raj. savivaldybė
Daugiau informacijos apie festivalį www.sofijosfestivalis.lt ir Facebook paskyroje
Rašyti komentarą