Nidos švyturys

Nidoje – Švyturių savaitgalis: kviečia sutikti dviračių žygio dalyvius ir pramogauti

Rugpjūčio 19–21 d. Nidos švyturio prieigose ant Urbo kalno rengiamas Švyturių savaitgalis. Jo programoje – pažintis su marinistiniu paveldu, edukacijos ir pramogos vaikams bei suaugusiems.

Vienas iš šventės pradžios akcentų – dviratininkų komandos „Vinetu Lituano“, kuri šią savaitę maršrutu Talinas–Nida aplankys iš viso 12-ą švyturių Estijoje, Latvijoje bei Lietuvoje, sutiktuvės.

Šiomis dienomis entuziastų dešimtukas keliauja vaizdingu Latvijos pajūriu: kelias driekiasi nuo Talino švyturio, aplankant Ainažių, Buluciemio, Ragaciemio, Ventspilio, Užavos, Akmenragos, Liepojos švyturius Latvijoje bei Šventosios, Klaipėdos ir Juodkrantės – Lietuvoje.

Į kelią leidęsi praėjusį savaitgalį, šį penktadienį, rugpjūčio 19 d., 20 val. dviratininkai planuoja atvykti į galutinę žygio stotelę prie Nidos švyturio. Kelionės įspūdžiais komanda dalijasi savo „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose „Vinetu Lituano“.

Tai – nebe pirmoji komandos iniciatyva: pernai entuziastai maršrutu Vilnius–Nida surengė baidarių žygį upėmis bei „6 pilių kelionę“.

„Rugpjūtį įvairiuose kraštuose minimas švyturių mėnuo. Įgyvendindami savo misiją saugoti ir puoselėti Nidos švyturio paveldą, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į šį unikalų objektą bei jūrinę kultūrą.

Džiaugiamės, kad tema rūpi ne tik mums – vienu svarbiausių šventinio savaitgalio akcentu taps susitikimas su „Vinetu Lituano“ komanda, pažinčiai su Baltijos pajūrio švyturiais paskirsiančia visą savaitę.

Tikimės, kad šis pavyzdys įkvėps ir daugiau keliautojų“, – sakė dr. Lina Motuzienė, Neringos muziejų direktorė.

Šventinį savaitgalį švyturio lankytojų lauks edukacinės programos, ekskursija su Klaipėdos universiteto istorike doc. dr. Nijole Strakauskaite, radijo mėgėjams skirtas užsiėmimas su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) dėstytoju Tomu Jačioniu bei galimybė iš paukščio skrydžio pasigrožėti vakarine Neringos panorama – apsilankyti švyturyje bus galima iki pat 22 val.

Saulėlydį ir jaukius švyturio spindulius kaip foną muzikiniam pasirodymui rugpjūčio 20 d. pasitelks kūrybingasis Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas violončelininkas Mindaugas Bačkus bei jo suburti muzikantai.

2020 m. duris lankytojams atvėręs Nidos švyturys – apie 30 m aukščio marinistinės kultūros paminklas ant Urbo kalno, vienos pirmųjų vietos gyventojų apželdintų kopų. XIX a. pabaigoje ėmusis šių darbų, pradėtos ir švyturio statybos.

Dabartinis švyturys yra pirmtako „palikuonis“, iškilęs pokariu. Šiuo vasaros sezonu švyturys lankytojams atviras kasdien 12–19 val. Bilietus galima įsigyti jo kasoje.

Švyturių savaitgalį organizuoja Neringos muziejai ir Thomo Manno kultūros centras kartu su partneriais: Neringos savivaldybe, Tomu Jačioniu, Nidos kultūros ir turizmo centru „Agila“, „Vinetu Lituano Tour de Baltic“ komanda. Rėmėjas – UAB „Švyturys-Utenos alus“.

ŠVYTURIŲ SAVAITGALIO RENGINIŲ PROGRAMA

Vieta: Nidos švyturys ant Urbo kalno

Rugpjūčio 19 d. (penktadienis)

14.00, 16.00 val., 18.00 val. edukacijos vaikams ir suaugusiems.

20.00 val. „Vinetu Lituano Tour de Baltic“ komandos, atvykstančios dviračiais Baltijos švyturių keliu nuo Talino iki Nidos, sutikimas.

20.30 val. Nidos švyturio įžiebimas.

Nidos švyturio lankymas iki 22.00 val.

Rugpjūčio 20 d. (šeštadienis)

14.00, 16.00 val., 18.00 val. edukacijos vaikams ir suaugusiems.

17.00 val. Ekskursija „Nidos švyturio kelias“. Veda: doc. dr. Nijolė Strakauskaitė (Klaipėdos universitetas).

19.00 val. radijo mėgėjų edukacijos (organizatorius Tomas Jačionis (Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

20.30 val. Nidos švyturio įžiebimas.

21.00 val. Muzikos ir šviesos programa. Atlikėjas: Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus (violončelė) ir Co.

Nidos švyturio lankymas iki 22.00 val.

Rugpjūčio 21 d. (sekmadienis)

14.00, 16.00 val., edukacijos vaikams ir suaugusiems.

20.30 val. Nidos švyturio įžiebimas.

Nidos švyturio lankymas iki 22.00 val.

Sidebar placeholder