Stintos

Palanga pakvipo stintomis: susirinko tūkstančiai

(4)

Po metų pertraukos į Palangą sugrįžo 19-oji stintų šventė „Palangos stinta“, kuri pritraukė tūkstančius žmonių iš visos Lietuvos. Palangiškius ir kurorto svečius lepino puikus oras, šviežios stintos ir įvairios pramogos.

Šeštadienį Palangoje šurmuliavo 19-oji stintų šventė „Palangos stinta“, kurioje savo darbus pristatė amatininkai ir tautodailininkai, skambėjo muzika, kurortas kvepėjo šviežiomis, keptomis ir rūkytomis stintomis bei gurmaniškais patiekalais iš kitų žuvų.

„Labai džiugu matyti tiek žmonių, tikriausiai visi yra pavargę nuo tų uždarymų. Praėjusiais metais šventė negalėjo vykti, o šiandien matau daug šypsenų, yra geras oras, graži liaudiška šventė. Tikriausiai žmonėms išties to reikia, suvažiavo žmonės iš visos Lietuvos, visas apgyvendinimo sektorius yra užimtas. Tikrai smagu, kad žmonės myli Palangą“, - džiaugėsi Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Stintų šventės tema - žemaitiški žvejiški monai. Nors žemaitiškumo aspektas visada buvo aktualus, tačiau prieš kelerius metus buvo nuspręsta jį akcentuoti kiekvienoje stintų šventėje.

“Džiugu, kad po metų pertraukos stintų šventė vėl sugrįžo į Palangą.  Tikrai džiaugiamės, žmonės išsiilgę, laukia ir tautodailininkai nori pristatyti savo produkciją, parodyti ir užsidirbti, savaime suprantama“, - pasakojo vienas iš šventės vedėjų Simas Končius.

Šiemet stintų kaina šventėje svyravo nuo 10 iki 15 eurų už kilogramą šviežių ir agurkais kvepiančių stintų, o keptų stintų kaina – 7 eurai už 7 stintas, tačiau buvo ir tokių vietų, kuriose vienos stintos kaina siekė 2 eurus. Stintų pardavėjai tikino, jog paklausa didžiulė – stintų nespėja kepti.

„Iš tikrųjų sulaukėme nemažai svečių šiais metais, visi turbūt yra pasiilgę šios šventės, nes pernai ji nevyko. Kol kas kepti stintas spėjame, bet jau esame ant ribos, galima sakyti. Pas mus 7 stintos kainuoja 7 eurus, manome, kad per daug nenusipiginome, bet ir nenusibranginome“, - pasakojo prekybininkė Oksana.

„Jeigu spėtume kepti, tai žmonės dar daugiau nupirktu, nes tiesiog nebespėjame kepti. Pas mus stintos kainuoja nuo dviejų iki penkiolikos eurų. Viskas brangsta, kuras brangsta, brangiau yra ir atvežti stintas, tad galima sakyti, jog šiemet stintų kaina išaugo beveik 50 proc.”, - tikino prekybininkas Mindaugas.

Norinčiųjų atvykti į Palangą buvo iš ties daug. Jau nuo vidurdienio nusidriekė automobilių eilės. Žmonės į stintų šventę “Palangos stinta” atvyko iš visos Lietuvos, o juos nustebino gana aukštos stintų kainos.

“Atvykome iš Varėnos, specialiai važiavome į šią šventę, laukėme jos. Graži šventė, smagu pabuvoti, geras oras. Planuojame paragauti stintų, dar dairomės. Bet kainos stintų nemažos, didokos, bet juk šventė yra šventė, reikia paragauti“, - įspūdžiais dalijosi kurorto viešnia Lilija.

“Su šeima atvykome iš Vilniaus, iš tiesų džiugina gražus oras, tikrai puiki šventė, labia smagu, tik stintų kainos galėtų būti žemesnės”, - sakė Vytautas.

Tradiciškai stintų šventės metu įvyko ir ruonių maudynės, kurių metu keli šimtai sveikuolių nėrė į šaltas Baltijos jūros bangas. Tačiau šiemet organizatoriai, dėl COVID-19 pandemijos nusprendė renginio vietą perkelti kiek tolėliau nuo stintų šventės vietos, tad maudynės įvyko prie Rąžės upelio žiočių.

Atbėgančių “ruonių” laukė minia smalsuolių, kurie sveikuolius palaikė plojimais bei paraginimo šūksniais.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder